Pytlomat na Nové Hospodě. Foto. ÚMO 3

Pytlomat funguje a míří také do Vejprnic

Za více než týden fungování takzvaného Pytlomatu na Nové Hospodě se nápad se sběrem odpadků osvědčil. Starosta centrálního plzeňského obvodu proto nabídl spolupráci vedení obce Vejprnice. V úterý 23. března si převzal starosta Vejprnic vypůjčené stojánky na Pytlomat a obec se do akce zapojí také.

„Na Nové Hospodě funguje Pytlomat výborně. Odpadky vyvážíme třikrát týdně a je jich opravdu hodně. Les, kam chodí lidé na procházky, propojuje Novou Hospodu a Vejprnice. Oslovil jsem proto starostu obce s nabídkou zavést také na druhé straně lesa Pytlomat, aby lidé mohli nasbírané odpadky nechat u Pytlomatu na jakékoliv straně lesa,“ vysvětluje starosta Městského obvodu Plzeň 3 David Procházka.

„Nadchlo mě, když mě pan starosta s nabídkou oslovil. Řada lidí nás na nepořádek upozorňuje a věřím, že tohle je způsob, jak vyzvat dobrovolníky, aby se do sběru odpadků zapojili. Je to výborný nápad a jsem rád že můžeme takto společně přispět k vyčištění lesa,“ říká starosta Vejprnic Pavel Karpíšek. Ve Vejprnicích přibydou od 23. března 3 stojany Pytlomatu. 

S tím souvisí také prodloužení doby, kdy bude Pytlomat na Nové Hospodě fungovat. „Chceme prodloužit akci v této lokalitě až do 6. dubna. Máme už vyrobené další stojánky a plánujeme postavit Pytlomat také u Borského parku nebo na Valše,“ dodává David Procházka.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: