Foto: MMP

Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje 2022 překonala návštěvnický rekord

Celý minulý týden si mohly děti ve čtyřech okresních městech Plzeňského kraje na vlastní kůži vyzkoušet řadu sportů. Tuto možnost jim nabídla tradiční Roadshow, která Sportmanii Plzeň 2022 propagovala v pondělí v Rokycanech, v úterý v Domažlicích, ve středu v Tachově a ve čtvrtek v Klatovech. Roadshow startovala vždy v 8:30 hodin a dopoledne se zaměřovala především na žáky mateřských a základních škol. Odpolední program byl určený pro širokou veřejnost.

Pondělní zahájení v Rokycanech provázela silná bouřka a až třícentimetrové kroupy, pak se však počasí umoudřilo a bylo po celé čtyři dny téměř ideální. Roadshow překonala návštěvnický rekord z roku 2019, pořadatelé rozdali celkem přes 4000 medailí a značné množství propagačních a dárkových předmětů.

V každém městě se představily místní sportovní kluby, celkem se na Roadshow prezentovaly na téměř 50 stanovištích. Exhibicí v kendamě zaujal návštěvníky František Maršálek a jednotlivé dny zakončil vždy společný výběh na zhruba 5000 metrů. „Na všech místech jsem měl tu čest spolu s vedením jednotlivých měst a za účasti stovek dětí roadshow zahajovat. Bylo to vždy velmi milé a příjemné přijetí,“ uvedl Přemysl Švarc, vedoucí Odboru sportu Magistrátu města Plzně, který Roadshow a především Sportmanii Plzeň 2022 organizuje.

Roadshow Sportmanie
Foto: MMP

Největší změnou Sportmanie Plzeň je její letošní přesun do nového prostoru – do areálu Škoda sport parku na Slovanech, kde bude zároveň slavnostně otevřeno interaktivní hřiště vybudované za finanční spoluúčasti Městského obvodu Plzeň 2 – Slovany. Jedná se o první hřiště tohoto typu v plzeňském regionu.

Sportmanie Plzeň 2022 se uskuteční ve dnech 20. až 28. srpna 2022. Jejím hlavním smyslem je, aby si děti, mládež i dospělí mohli na vlastní kůži a pod odborným dohledem trenérů a členů klubů z Plzně vyzkoušet nejrůznější druhy sportů. Každý ze tří třídenních bloků nabídne téměř 50 sportovních stanovišť, děti do 15 let budou moci opět sbírat QR kódy do speciální aplikace a následně je vyměnit za bronzové, stříbrné a zlaté medaile.  Vstup na akci je jako zdarma.
Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: