Vizuál k akci.

Roadshow Sportmanie Plzeň 2022 zavítá do Rokycan, Domažlic, Tachova a Klatov

Sportmanie Plzeň 2022 se bude letos konat od 20. do 28. srpna. Už na konci června se Sportmanie opět rozjede po Plzeňském kraji, aby největší sportovní akci pro veřejnost představila. Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje zavítá ve dnech 20. až 23. června postupně do Rokycan (Masarykovo náměstí), Domažlic (náměstí Míru), Tachova (sportovní areál Rychta) a Klatov (náměstí Míru).

Dopolední program začíná vždy v 8:30 hodin a je přizpůsobený žákům mateřských a základních škol, kteří akce navštíví v rámci školní docházky, odpolední program je určený pro širokou veřejnost. V každém městě bude vždy minimálně 10 sportovních stanovišť, na kterých se budou prezentovat místní kluby. Návštěvníci uvidí exhibici a workshop Františka Maršálka v kendamě (tradiční japonská hračka, s kterou si vyhrají jak mladí, tak dospělí – na první pohled se může tato hračka zdát jednoduchá, ale je to obtížná hra s více než tisíci různými technikami). Na místě budou také vodní atrakce nebo stánek se zmrzlinou a ledovou tříští. Na závěr každého dne vždy v 17 hodin odstartuje společný běh na vzdálenost zhruba 5 kilometrů.

Objevte ty nejlepší skateparky v Plzni

Největší novinkou sedmého ročníku Sportmanie je ale její přesun na nové místo – do areálu Škoda sport parku na Slovanech. „V rámci akce se chystá slavnostní otevření interaktivního hřiště, které obsahuje kvízy, puzzle, hledání pokladu, sportovní úkoly apod. Toto interaktivní hřiště zůstane v areálu Škoda sport parku i po Sportmanii Plzeň a je vybudováno za finanční spoluúčasti Městského obvodu Plzeň 2 – Slovany. Jedná se o první hřiště tohoto typu v plzeňském regionu,“ prozradil vedoucí Odboru sportu Magistrátu města Plzně Přemysl Švarc.

Při slavnostním zahájení v sobotu 20. srpna od 17 hodin se představí hvězdy freestyle sportu – diváci zhlédnou exhibici ve freestyle, cyklistice, koloběžkách i na skateboardu, František Maršálek předvede kendamu, vystoupí akrobaté a od 18:15 hodin odstartuje pěnová party.

Nová cyklostezka propojí Újezd s Červeným Hrádkem

Sportmanii Plzeň 2022 pořádá město Plzeň a jejím cílem je, aby si děti, mládež i dospělí mohli na vlastní kůži a pod odborným dohledem trenérů a členů klubů z Plzně a Plzeňského kraje vyzkoušet nejrůznější druhy sportů. Každý ze tří třídenních bloků nabídne více než 40 sportovních stanovišť, děti do 15 let budou moci opět sbírat QR kódy do speciální aplikace a následně je vyměnit za bronzové, stříbrné a zlaté medaile.

Jedna z naprostých novinek letošní Sportmanie nabídne možnost vyfotit se s vlastnoručně vytvořenou pískovou sochou. Na hlavním pódiu se budou prezentovat zejména sportovní kluby a chybět nebudou soutěže o zajímavé dárky. Jednotlivé dny Sportmanie budou opět ve znamení plzeňských městských obvodů a na závěrečný den, neděli 28. srpna, je nachystán cyklistický závod v shorttracku pro děti i pro dospělé.

Vstup na akci je jako obvykle zdarma, otevřeno bude ve všední dny od 14 do 20 hodin, o víkendech od 10 do 20 hodin. Pouze v závěrečný den Sportmanie Plzeň, v neděli 28. srpna, skončí veškeré sportovní aktivity už v 16 hodin.

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: