Foto: Město Rokycany

Rokycanské kulturní léto nabídne program pro děti i dospělé

Rokycanské kulturní léto již tradičně nabídne v letních měsících nejen kulturu, ale také sport či zábavu pro děti i dospělé. Jedná se o tradiční městskou akci. Do Rokycan v červnu zavítá také Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje, a to v pondělí 26. června.

„Rokycanské kulturní léto odstartujeme 12. června koncertem Alexeje Byčka ve Spilce. Na červen jsme přichystali především dvě akce pro děti. Tou první je velká Akademie škol k ukončení školního roku v pátek 16. června na Masarykově náměstí, kde se představí naše mateřské i základní školy, představení připravily ale také sbory ZUŠ Rokycany či UNIQUE Gymnázia a SOŠ Rokycany,“ uvedl starosta města Rokycan Tomáš Rada.

Druhou červnovou akcí pro děti je v pondělí 26. června Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje, která zavítá na hlavní rokycanské náměstí. Nabídne den plný sportu pro děti, společný výběh s Rozběháme Česko i boulderingovou stěnu. Představí se různé rokycanské sportovní kluby. Jedná se o druhou zastávku Roadshow Plzeňského kraje, 23. června zavítá do Tachova, poté 27. června do Klatov a na závěr o den později do Domažlic.

leták

Od června do srpna jsou také naplánovány pohádky pro děti – Hrnečku vař 28. června, 12. července Sněhurka, 26. července Skřítek Skříňáček, 16. srpna Ulhaná princezna a 26. srpna Čertovská pohádka (divadlo pro malé i velké). Předposlední akcí kulturního léta bude pohádka O Smolíčkovi 30. srpna. Všechny akce pro děti se konají na Masarykově náměstí.

„K letním měsícům patří také promítání pod širou oblohou. Také letos budeme promítat filmy v kině na kolečkách, a to na louce za Domem dětí a mládeže. V nabídce budou filmy Děti Nagana, Ostrov a Můžem i s mužem,“ doplnila Anna Chromá z Odboru školství a kultury Městského úřadu Rokycany.

Na celé léto jsou také naplánovány koncerty na různých místech v Rokycanech – především ve Spilce, na Masarykově náměstí, ale také v parku U Plzeňské brány. Zahrají Petr Blecha a hosté, Dixieland Planá, Dimenze/ Open air Warm up, Lords rock revival, Hořovická muzika, The Dixie Hot Licks či na 11. srpna je naplánováno pozdní bigbítové odpoledne.

Letní program zakončí v pátek 1. září Harcíři z Rokycan s vystoupením historického šermu U Spilky.

Zdroj: Město Rokycany

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: