Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Na šumavském Špičáku se v termínu pololetních prázdnin lyžuje na 6 kilometrech sjezdovek

Začátek tohoto týdne, kdy na šumavském Špičáku vládla inverze, a tedy krásné slunečné počasí, je sice pryč, ale areál má na právě začínající pololetní a navazující jarní prázdniny aktuálně k dispozici 6 kilometrů sjezdovek. Leží na nich v průměru stále 40 cm sněhu.

„V prvních dnech týdne se lyžovalo na parádních sjezdovkách zcela bez front a předpokládám, že žádné velké čekací doby na lanovku a vleky nenastanou ani o začínajících prázdninách. Zima je jaká je, s tím nic nenaděláme, stále máme většinu sjezdovek otevřených,“ říká k aktuálním podmínkám Jan Kasík, vedoucí střediska služeb Ski&Bike Špičák.

Hned zítra – v pátek 2. února, pak lyžují na šumavském Špičáku všechny děti školou povinné (ze základních i středních škol) za poloviční ceny celodenních skipasů. Jde o odměnu areálu za vysvědčení, když jej ukáží na kasách.

V sobotu 3. února pak vůbec na první letošní dětskou show po českých lyžařských areálech zavítají do Ski&Bike Špičák prasátka Pigy a Lily s kouzelníkem Jakubem Koutským nebo hercem Tomášem Brychtou. Pro děti je od 11 do 15 hodin připraven program s písničkami, tancováním, Lipánkovou párty a diskotékovým skotačením na závěr.

Místo, o kterém píšeme:

Zdroje: Ski&Bike Špičák

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: