Vizualizace. Zdroj: MMP

Na hrázi Boleveckého rybníka vznikne nový stánek. Rozcestí pod Bílou Horou se po dobu prací uzavře

Město zahájí práce na nové infrastruktuře pro nový stánek u Velkého boleveckého rybníka. Práce byly naplánovány na podzim, aby nenarušovaly hlavní turistickou sezonu v rekreační oblasti Boleveckých rybníků. Od úterý 5. září do konce listopadu nebude možné místem projít ani projet na kole. Pro cyklisty a pěší je připravena objízdná i obchozí trasa.

Prostor Pod Bílou Horou je důležitou křižovatkou a bodem na síti tras celé rekreační oblasti Boleveckých rybníků. Léta zde stával stánek s občerstvením, ale jeho podoba neodpovídala již moderním trendům a přijaté koncepci rozvoje rekreační zóny, a proto byl loni odstraněn. Již příští týden tu začnou přípravy pro nové zázemí pro občerstvení a pobytové místo.

„Nechtěli jsme, aby byla tato důležitá křižovatka pěších a cyklistů uzavřena během hlavní turistické sezony, kdy se kolem Boleváku pohybuje nejvíce lidí, proto jsme práce na přivedení potřebné infrastruktury posunuli až na září. Na jaře příštího roku zde vznikne na základě architektonické studie nový stánek s občerstvením, pro který budeme hledat provozovatele. Chceme, aby v této oblíbené lokalitě bylo nabízeno občerstvení ve standardech moderní doby, které umožní i příjemné posezení na terase u vody,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

plánek s uzavírkou
Plánek s uzavírkou. Zdroj: MMP

Na místě původního stánku má vyrůst stánek nový s maximálním půdorysným rozměrem stavby 12 x 6 metrů. Na něj bude bezprostředně navazovat pobytová terasa v podobě jakési předzahrádky o maximální výměře 120 m2.

Celoročně provozovaný stánek by měl nabízet moderní rychlé jídlo, v nabídce by neměla chybět kvalitní káva, poctivé sendviče, zdravé pokrmy, zmrzlina, dezerty apod. ale i regionální potraviny a nápoje; vzhledem k lokalitě jsou vítány rybí pokrmy. Otevřeno by mělo být nejdéle do 22 hodin.

Správa veřejného statku zaplatí za přivedení inženýrských sítí do místa, kde má být vybudován nový stánek téměř 3,9 mil. Kč včetně DPH.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: