Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Tipy na třetí adventní víkend v Horšovském Týně

Horšovský Týn láká na bohatý adventní program. Na co se můžete těšit?

Sobota 16. prosince bude patřit dětem. Loutkoherecká skupina Loudadlo uvede revue Vánoční čas plnou písniček a koled. Při  stavění betlému a zdobení vánočního stromečku nebudou chybět známé postavičky z televizní obrazovky – Jů a Hele. A to není všechno! Nějaké lumpárny přichystá i rošťák Muf, zatančí vám kouzelný šašek a přikutálí se velký sněhulák. S meluzínou přiletí Rampušáci, bude mrznout a padat sníh. „Revue je interaktivní, do děje jsou zapojeni i diváci. Loutky v nadživotní velikosti jsou v rukách profesionálních herců, kteří spolupracují s ČT Praha při natáčení oblíbeného pořadu Studio Kamarád. Začátek je v 16 hodin v kinosále Horšovský Týn,“ doplňuje  Andrea Bauerová z Regionálního informačního centra.

Ve stejný den pořádá organizace Tlapky v naději vánoční akci pro opuštěné pejsky s názvem Ježíšek pro chlupatý kožíšek. Uskuteční se od 13 do 16 hodin v útulku pro psy Horšovský Týn.

V neděli 17.  prosince přijďte od 9 do 18 hodin nasát vánoční atmosféru na tradiční vánoční jarmark. Budou se zde prodávat ryby, vánoční stromky, rukodělné výrobky a dárkové zboží. Pro návštěvníky bude připraveno bohaté občerstvení a doprovodný program. Můžete se těšit na vystoupení lidového souboru Plzeňský MLS, ZUŠ Horšovský Týn, Pěveckého sdružení JL a M.H.S. country Petra Kratochvíla. V 17 hodin se na nádvoří zámku představí Živý betlém. Večer se pak od 18 hodin v kostele sv. Petra a Pavla od 18 hodin koná koncert Hlas nebe.

Až do 7. ledna 2024 si také můžete prohlédnout výstavu historických i současných betlémů v erbovním sále zámku Horšovský Týn. Otevřeno je ve čtvrtek od 10 do 12 hodin, v pátek od 13 di 15 hodin, v sobotu od 10 do 15 hodin a v neděli od 13 do 15 hodin.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: