Foto: MMP

Divočáci jim poškodili hřiště. Teď jej fotbalisté z Košuty slavnostně otevírají zrekonstruované

Ve čtvrtek 13. června 2024 slavnostně otevřel fotbalový klub TJ Plzeň Košutka své zrekonstruované hřiště ve Vinické ulici. Po poškození trávníku v roce 2022 divokými prasaty musel klub provést opravy a zabezpečení hřiště. Na tyto práce finančně přispěly město Plzeň, Městský obvod Plzeň 1 a Plzeňský kraj.

„Fotbal v Plzni není jen o Viktorce, ale i o Košutce a dalších klubech, které pečují o mládež. Za to je třeba sportovním klubům poděkovat a já jsem rád, že jim můžeme pomoci ve chvíli, kdy pomoc potřebují. Fotbalistům přeji, ať se jim daří a ať jim zrekonstruované hřiště přináší samé úspěchy,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

„Jedná se o jedno z největších sportovišť na území Plzně a na hřišti před jeho zničením divočáky sportovaly stovky dětí. Proto jsem rád, že jsme mohli podpořit Tělovýchovnou jednotu Plzeň Košutka, když se dostala do nouzové situace. Ať vám hřiště co nejlépe slouží,“ řekl Tomáš Morávek, radní pro oblast sportu, mládeže a tělovýchovy.

Hřiště na Košutce
Foto: MMP

Celkové náklady na opravu hřiště a zabezpečení proti divokým prasatům dosáhly šesti milionů korun.

Podle předsedy TJ Plzeň Košutka Petra Nováčka bylo možné hřiště opravit jen díky podpoře zmíněných subjektů.

„Od města Plzně jsme získali dotaci ve výši tří milionů korun, jeden milion korun jsme dostali od prvního městského obvodu a milion korun od Plzeňského kraje. Bez těchto financí bychom nebyli schopní i nadále podporovat v takovém rozsahu amatérský sport,“ sdělil Nováček

Fotbalový oddíl Plzeň Košutka, založený v roce 1921 původně pod názvem SK Lochotín, patří mezi nejstarší fotbalové kluby v Plzni. Má přibližně 500 členů, z nichž téměř dvě třetiny tvoří děti a mládež. Pět z celkových čtrnácti družstev pravidelně soutěží v krajských ligách.

Místo, o kterém píšeme:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: