Ilustrační foto.

Ušetřete čas a nechte si navrhnout interiér

Zařizujete novou domácnost a nevíte si rady s tím, jak vše smysluplně vybavit? Bytový design je složitý obor, který vyžaduje znalosti a praxi k tomu, aby výsledek naplnil očekávání. Dává tedy smysl se obrátit na profesionála. Jaké problémy za vás vyřeší?

Bude klást správné otázky

Fáze plánování je možná vůbec tou nejdůležitější fází při návrhu nového interiéru. Vyžaduje, abyste si přesně zaměřili jednotlivé místnosti, zakreslili do plánku okna, dveře, elektrické zásuvky a další pevně umístěné prvky.

Následně si musíte ujasnit, v jakém stylu by měl být interiér vyveden. Je dobré si rovněž ujasnit, jak se v domácnosti chováte – jaké místnosti nejčastěji využíváte, jaké prvky jsou důležité a jaké preferujete uspořádání. Může se jednat i o zdánlivé banality. Někdo například preferuje šatní skříň u vchodových dveří, někomu stačí u dveří jeden háček a zbytek šatů chce mít v ložnici. Na celkové uspořádání interiéru však takové věci mohou mít zásadní vliv.

Bytový designér by měl návrhy interiérů zpracovávat právě na základě rozhovorů s budoucím majitelem domácnosti. Měl by proto klást spoustu otázek a dozvědět se o jeho preferencích co nejvíce.

Tip:
Minimalismus jako styl bydlení

Umí pracovat se světlem

Práce se světlem je zásadní pro mnoho povolání – zejména fotografové a filmaři by mohli vyprávět – důležitá je i pro bytového designéra. Umění využít i malé špatně situované okno k tomu, aby prosvítilo celou místnost, se naučíte až s dlouholetou praxí.

Podobně je tomu i se světlem umělým. Volba vhodných lustrů, přisvětlení tmavých míst a volba teploty světla pro jednotlivé zdroje je opět něčím, co vyžaduje důkladné studium a trénink. Bez specialisty budete se světlem jen těžko pracovat správně.

Dokonale využije prostor

Profesionální návrhář interiérů by měl dokonale využít každý centimetr místa. Nejenže správně navrhne jeho rozmístění tak, aby následně například dveře šatní skříně při otevření nebránily průchodu nebo nezablokovaly dveře interiérové. Bytový designér by měl pracovat i s tím, že v malém interiéru dokáže navrhnout multifunkční nábytek.

Do jídelny tak například umístí rozkládací stůl, do obývacího pokoje rozkládací pohovku. Pro děti může navrhnout stůl a židle i postel tak, aby společně s dítětem rostly a nábytek tak vydržel co nejdéle. Jde o chytrá řešení, pro která je nutné mít přehled o tom, co je dnes možné a dostupné.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 



Tipy z kalendáře akcí: