M. Pachlová a M. Dlouhý. Foto: A. Huclová

V Cyranovi se po boku Michala Dlouhého nově představí Malvína Pachlová

Divadelní léto pod plzeňským nebem nabídne v pátek 16. července ve 20.30 obnovenou premiéru Cyrana, jedné z nejúspěšnějších inscenací v historii festivalu. Cyrano s vynikajícím Michalem Dlouhým v titulní roli měl na Divadelním létě premiéru v roce 2018 a hrál se i o rok později. Obnovená premiéra se uskuteční na scéně U Zvonu, do 20. července pak budou následovat čtyři reprízy. V roli Roxany se nově představí Malvína Pachlová. Pokračuje i doprovodný program, který na závěr festivalu nabídne autorskou inscenaci s názvem Slyšíš mě?, která na Divadelním létě vzniká v rámci rezidenčního pobytu studentů HAMU a souboru BodyVoiceBand v režii Jaroslavy Šiktancové.

Vstupenky na inscenace CyranoSlyšíš mě? jsou k dostání prostřednictvím sítě GoOut a také na místě v pokladně U Zvonu, vždy v den představení od 19 hodin.

V titulní roli Cyrana se na Divadelní léto vrací herec Michal Dlouhý. „Byl jsem trochu překvapený, když jsem se dozvěděl, že se Cyrano bude hrát znovu, protože jsme se s ním před dvěma roky rozloučili. Nicméně jsem zavolal všem svým kamarádům a kolegům ze Cyrana, abych se dozvěděl, jestli do toho chtějí jít. A všichni jednohlasně mi řekli, že určitě ano!“ uvedl Michal Dlouhý.

Roli Cyranovy krásné sestřenice Roxany režisér Ivan Řezáč svěřil Malvíně Pachlové, která zastoupí herečku Divadla J. K. Tyla Andreu Mohylovou, zaneprázdněnou mateřskými povinnostmi. Tvář Malvíny Pachlové dobře znají fanoušci televizních seriálů (Ulice, Sestřičky a další), návštěvníci Divadelního léta si ji pamatují z inscenace Lhář, která se hrála v letech 2014 a 2015.

Kromě Malvíny Pachlové zůstává původní obsazení Cyrana beze změn, na plzeňskou letní scénu se vrací Kamil Halbich, Miloslav Tichý, Jiří Maryško, Jan Jankovský, Bronislav Kotiš nebo Antonín Procházka ml. Chybět nebudou ani herečky a herci plzeňských divadel – Jana Kubátová, Klára Krejsová, Jaroslav Matějka, Marek Mikulášek a Adam Rezner z Divadla J. K. Tyla, Petr Borovský z Divadla Alfa a další.

Pátek 16. července je i závěrečným dnem 5. ročníku příměstského tábora Divadelního léta. Mladí účastníci předvedou ukázky své práce od 17 hodin, inspirací jim letos bylo dílo Williama Shakespeara.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: