V plzeňské zoo je jaro v plném proudu
Jarní novinky a mláďata jsou snad v každém koutě plzeňské zoo. Dařilo se zejména v „australské“ části zahrady, ale veselo je i v dalších výbězích. Návštěvníci se tak mají na co těšit.
Podzimní mládě kudu velkého poprvé využívá se stádem venkovní výběh, který mají společný se žirafami a dalším druhem antilop – buvolcem běločelým. Jejich mládě je jen o několik týdnů starší. „Odzimované“ jsou suchozemské středomořské želvy v expozici Mediterraneum v kopci nad restaurací Kiboko. Nově se návštěvníkům ukazuje tvořící kolekce jihoamerických ptáků v expozicích pavilonu Amazonie v čele s trubačem agami aarasarim zeleným z příbuzenstva tukanů, kteří se tak vracejí po víceleté přestávce.
Do letní expozice byli ze zimování přemístěni australští pelikáni a opraven je srub ptáků sibiřského lesa. Australský babyboom přinesl hned čtyři různá mláďata vačnatců dle informací vrchní chovatelky Kristýny Rothové: „Mládě klokana bažinného zatím neopouští vak. Na svět (z vaku) poprvé vykouklo na začátku března. Jejich expozice je západně od výběhu šimpanzů.“
U klokanů jsou ale další novinky. Albinotická samice klokana rudokrkého Albína nosí po dlouhé době stejně barevné mládě. Posledních několik mláďat měla hnědých. Mládě též zatím neopouští vak. To mládě klokana obrovského už vyskočilo z vaku na začátku dubna. Je to sameček a váží 6,5 kg.
Na světě je i nové mládě kusu liščího. Samička je vidět u hlavní pokladny. Od konce března už „jezdí“ na zádech své matky.
Deset dní je dnes malé samici velblouda dvouhrbého, kterou přivedla na svět samice Tereza. Protože v mezidobí uhynul chovný samec Mulisák, jde o pohrobka. Mládě se řadí již do třetí desítky velbloudů narozených v Plzni, vše začalo v březnu 1997 populární velbloudicí Josefínou.
Galerie:
Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.