Foto: Pixabay

Zloději překonají vchodové dveře do bytu během několika vteřin. Jak se bránit?

Každý rok spáchají lupiči více než 25 tisíc případů vloupání a způsobí tím přibližně miliardovou škodu. A často si za to trochu můžou i majitelé bytů, kteří nedbají na doporučení a mají staré vchodové dveře.

Zámek zabere jen 2 minuty

Do bytu se zloději nejčastěji dostávají právě přes dveře. A nejjednodušším způsobem, jak toho dosáhnout, je prolomit zámek pomocí speciálního vyklepávacího klíče. Říká se tomu bumping a díky testování víme, že zruční zloději takto dokáží otevřít klasické dveře bez jakýchkoliv známek vloupání.

dveře do bytu

Otevření dveří metodou bumpingu je tak velmi rychlé, účinné a efektivní u většiny klasických zámků. Kdyby si přitom majitelé pořídili vchodové dveře do bytu s bezpečnostními prvky, významně by snížili úspěšnost zlodějů.

Pomůžou bezpečnostní třídy

Jak tedy domácnost lépe zabezpečit a zkazit zloději den? Je dobré začít už při výběru vstupních dveří do bytu a sáhnout po takových, které mají jednu z 6 bezpečnostních tříd, přičemž číslo 1 znamená základní a nepříliš účinnou ochranu, číslo 6 naopak tu nejvyšší možnou.

Pro vaše účely ale s přehledem postačí bezpečnostní dveře do bytu s centrálním zámkem 3. třídy. Ten vám poskytne optimální ochranu proti snaze o násilné překonání dveří.

Více zámků pro ještě větší bezpečí

Pro případy, že vám hlavní zámek při snaze o vloupání vypoví službu, je dobré mít ve dveřním křídlu vícebodový ochranný systém. Hlavní dveře do bytu by proto měly obsahovat nejen kvalitní centrální zámek, ale také pomocný zadlabávací zámek centrálního zamykacího systému.

Vícero zámků významně prodlouží dobu, kterou by i ten nejotřelejší lupič potřeboval k otevření vchodových dveří do bytu. Centrální a pomocný zámek totiž představují 2 samostatné zamykací systémy. Vzájemně se tak podporují.

dveře do bytu

Bezpečné nerovná se nevzhledné

Lidé si často myslí, že když jsou dveře bezpečné a robustní, nemůžou vypadat moc dobře. Opak je ale pravdou, kvalita se odráží i na celkovém vzhledu vchodových dveří do bytu s kukátkem.

Všechny bezpečnostní prvky jsou totiž skryté v křídlu, a tak si jich na první pohled ani nevšimnete. V dnešní době už se navíc vyrábí v různých dekorech i barvách, takže bez problému zapadnou do celkového obrazu interiéru.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: