Foto: Marian Band promo

Ve Skvrňanech se bude hrát mezi knihami i na jaře

V březnu mezi knihy přijde zahrát Hynek Žirovnický. Hynek o sobě říká: „Před pěti lety jsem se v Praze potkal s plzeňským písničkářem a básníkem Hynkem Kočím. Bylo to poprvé v mém životě, co se mi někdo představil a řekl mi, že je Hynek jako já. Bylo mi 47 let a než bych čekal dalších 47 na setkání s jiným Hynkem, pomohl jsem náhodě a kromě zmíněného Hynka pozval další čtyři zpěvu schopné Hynky do malostranské kavárny Čas. Nakonec jsme se sešli jen čtyři, i tak to byl myslím vůbec nejvyšší počet Hynků vystupujících současně v jediném pořadu. Z kavárny Čas mi druhý den ráno volali, jestli bych takové pořady nechtěl dělat častěji. A tak z původně jednorázové akce vznikly Písničky a povídání, jedním slovem Časování. Pořad písniček, ve kterém si povídám s hosty na různá témata, pořad který je každý večer premiérou a který brzy dosáhne pořadového čísla 80.“

Tentokrát se svými písničkami a povídáním o oblíbených knížkách, jejich autorech i jen tak o životě přijedu do skvrňanské knihovny. A nabízím možnost vyhrát v divácké soutěži CD s tuctem písní z Časování, stačí si předem zopakovat názvy detektivních románů Agathy Christie.“ Hynka Žirovnického mezi knihami v Obvodní knihovně Skvrňany můžete potkat 20. 3. 2018.

Duben potěší všechny milovníky Boba Dylana. 24. 4. 2018 se po roce vrací skupina MARiAN Band (úvodní foto), která se zaměřuje na české verze písní Boba Dylana. „Zahrajeme nejen ty notoricky známé, ale i kolekci úplně nových překladů písní Boba Dylana z naší nové CD nahrávky kapely Večeře s králem„, komentuje připravovaný koncert kapelník a zpěvák skupiny Marian Opletal.

14. 5. 2018 se do Obvodní knihovny Skvrňany vrátí zpěvák Honza Křížek. Jeho hudební kariéra je spojována především s kapelami Walk Choc Ice , Blue Effect a Kollerband. Řadu let spolupracoval též s Ivanem Králem. Jako studiový muzikant se podílel na nahrávkách umělců jako například Anna K, Miroslav Žbirka, Support Lesbiens, Krucipüsk a další. 13 let moderoval pořad Objednej si svůj song na radiu ROCKZONE 105.9. Natočil 11ti dílnou sérii rozhlasového pořadu BACKSTAGE Honzy Křížka.

Jako hudební skladatel se podílel např. na divadelním představení Pohádky ze staré knihy divadla Matěje a Mirky Kopeckých, složil a nahrál hudbu pro celovečerní dokumentární film režiséra Adolfa Ziky – Zlatý muž z Ria. Živí se také jako skladatel hudby do reklamních spotů a producent.

Jeho první sólové album, nazvané jednoduše Honza Křížek, vyšlo u společnosti Supraphon 10. 11. 2017.

KNIHOVNA MĚSTA PLZNĚ, p.o.
Obvodní knihovna Skvrňany, M-Klub
Macháčkova 28
318 00, Plzeň

Více zde: www.okskvrnany.webnode.cz


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: