Spojte nákup v Německu s výletem – Díl 3. Waldmünchen

Waldmünchen (Mnichov nad Lesy) je lázeňské městečko ležící kousek od hraničního přechodu Lísková na Domažlicku. V současnosti má necelých 7000 obyvatel. Češi sem často míří nejen za nákupem, ale také do známého akvaparku.

Jak už tomu u bavorských měst bývá, jejich historie je více jak tisíciletá. Waldmünchen byl založen v roce 920 benediktskými mnichy a během středověku byl často zmiňován jako součást důležité obchodní cesty do Čech. O městě také psal Jindřich Šimon Baar, když popisoval pobyt Boženy Němcové na Domažlicku. Největší pamětihodností Waldmünchenu je farní kostel sv. Štěpána s více jak 35 metrů vysokou hodinovou věží, kterou lze navštívit. Z věže je krásná vyhlídka na celé městečko a okolí. Další významnou stavbou je radnice na náměstí Marktplatz, kde se také nachází infocentrum pro turisty. Na náměstí můžete počkat na celou hodinu a poslechnout si zvonkohru s hymnou Bavorského lesa. Také doporučujeme návštěvu Muzea pohraničí v ulici Schosshof kousek od náměstí. Naproti muzeu jsou schody, které stoupají menším parkem vzhůru. Po nich se dostanete k malému zámku s fontánou.

Ve městě je velký akvapark s dětským bazénem a dalšími oblíbenými atrakcemi. Nechybí zde divoký kanál, bazén se slanou vodou, sauna, obrovský tobogán nebo bazény s masážními tryskami. Otevírací dobu a vstupné naleznete v češtině na oficiálních stránkách akvaparku.

Cesta z Plzně do Waldmünchenu trvá něco přes hodinu. Pojedete po hlavním tahu na Domažlice (Silnice I/26) a na kruhovém objezdu u Domažlic zahnete směrem na Klenčí pod Čerchovem (Silnice I/189). Ve městě jsou supermarkety Norma, Rewe, Edeka a Netto. Za módou a sportem můžete zajít do Kiku nebo do Intesportu. A nezapomeňte, že v neděli mají německé obchody zavřeno.

Galerie:

Radnice

Další díly:
Spojte nákup v Německu s výletem – Díl 1. Cham
Spojte nákup v Německu s výletem – Díl 2. Vohenstrauß
Spojte nákup v Německu s výletem – Díl 4. Furth im Wald
Spojte nákup v Německu s výletem – Díl 5. Zwiesel
Spojte nákup v Německu s výletem – Díl 6. Weiden in der Oberpfalz
Spojte nákup v Německu s výletem – Díl 7. Regensburg

Úvodní foto: Náměstí Marktplatz s radnicí, Florentin1984 [CC BY-SA 4.0], Wikimedia Commons


Sdílejte článek:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 

Sdílejte článek:
Přidat na Seznam.cz