Foto: Petr Kutka, Plzenoviny.cz

Plzeňské vyhlídky: Vyhlídka Na horizontu

Vyhlídka Na horizontu, někdy také nazývaná Božkovská vyhlídka, je místo nedaleko paraglidingového startoviště v Koterově. Na Plzeň shlížíte ze stejného svahu nad Úslavou, jen z trochu jiného úhlu. U svahu je velký prostor pro auta, a proto je často místem srazů.

Co můžete vidět

Spatříte především jižní a východní část Plzně. Jako záchytné body, podle kterých se v panoramatu města můžete orientovat, poslouží kostel sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí, internáty na Slovanech, věž katedrály sv. Bartoloměje na náměstí Republiky, mrakodrap Bohemia nebo komín od teplárny. Lze vidět také věže Velké synagogy nebo věž kostela Panny Marie Růžencové na Jiráskovo náměstí. Z plzeňských sídlišť se nejlépe vyjímají Lochotín a Vinice.

Za pěkného počasí ale dohlédnete na Vysokou, Val, Krkavec a další vzdálenější kopce. Pěkné je z tohoto místa sledovat západ slunce. Dle našeho názoru je ale hezčí a klidnější výhled od již zmiňovaného paraglidingového startoviště u Koterova.

Kudy na vyhlídku

Na vyhlídku se nejsnadněji dostanete ulicí Ke Kolešovce z Koterova nebo z Božkova od Bukové. Nejsnadněji je dostupná autem nebo na kole po cyklostezce 2151. Pokud se na místo vydáte pěšky, počítejte z obou směrů s dlouhým výšlapem do kopce, proto malé děti raději dopravte jednodušším způsobem.

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner