Foto: Grafia

Veletrh práce a vzdělávání proběhne 26. ledna v TJ Lokomotiva

Stovky pracovních míst z celého Plzeňského kraje, desítky vystavovatelů a skvělý celodenní program už jedenáctým rokem nabídne prestižní Veletrh práce a vzdělávání pod názvem Klíč k příležitostem, který se tradičně koná v Plzni – tentokrát 26. ledna 2023 v TJ Lokomotiva v Úslavské ulici na Slovanech. Každoročně jej navštíví 2 000 – 3 000 lidí a letos se v souvislosti s hospodářskou situací očekává ještě větší návštěvnost. Pořadatel akce, plzeňská společnost Grafia, tradičně spolupracuje s významnými partnery na trhu práce v regionu (Úřad práce, krajská pobočka v Plzni, Pakt zaměstnanosti, HK ČR, ZČU, AIVD ČR).

„Máme radost, že se mohou zaměstnavatelé a zájemci o práci potkat naživo,“ říká Jana Brabcová, jednatelka pořádající společnosti Grafia. Zájem o vystavování na veletrhu je velký. I když některé firmy v Plzeňském kraji skončily, na trhu práce je stále převis nabídky pracovních míst – na každého uchazeče o zaměstnání připadají minimálně 2 volná místa. Podíl nezaměstnaných v kraji se dlouhodobě pohybuje kolem činil 2,6 %, koncem roku mírně stoupl. Propouštění se čeká v některých firmách na jaře 2023.

Na trhu stále chybí některé profese, za které jsou podniky ochotny zaplatit nejen vysoké mzdy, ale také náborové příspěvky ve výši 50 000 Kč. Mezi ně se řadí například CNC operátoři a programátoři, ale také seřizovači, lékaři, zdravotnický a ošetřující personál.

FN Plzeň podporuje očkování masivní kampaní. V areálu na Lochotíně je k vidění putovní výstava

Náboroví pracovníci se snaží brand svého zaměstnavatele výrazně odlišit jiných a nabídnout benefity zaměstnancům přímo na míru. Zkracuje se pracovní doba, samozřejmostí je home office, sick days, prostory pro příjemné trávení přestávek a další kreativní nápady, jak vyvažovat pracovní a soukromý život.

„Poslední roky přinesly do pracovního života nové faktory – potřebu vyrovnat se s návratem na pracoviště a znovu získat běžné pracovní návyky, stmelovat týmy, které si odvykly spolupracovat. Covidová opatření přinesla i nové zkušenosti z organizace práce, někteří zaměstnanci si uvědomili, že chodit do práce a oddělovat soukromý a pracovní život je vlastně výhoda a někdy i privilegium,“ říká Brabcová.

Situace na pracovním trhu se mění i s příchodem válečných uprchlíků, kteří k nástupu do zaměstnání už nepotřebují pracovní povolení. Některé firmy přesto využívají služby agentur, zejména v případech výkyvů zakázek ve výrobě.

Na veletrhu tradičně vystavuje několik desítek zaměstnavatelů.

leták

Veletrh je určen všem, kdo hledají práci či brigádu – lidem bez rozdílu věku či vzdělání, těm, kteří chtějí změnu či jsou aktuálně nespokojeni se svým místem, studentům posledních ročníků středních škol a jejich učitelům, vysokoškolákům i lidem bez práce. Nabízeny budou také profesní, rekvalifikační a další kurzy, z nichž řadu lze získat bezplatně.

Všichni návštěvníci mají vstup zdarma.

Velký zájem bývá tradičně i o doprovodný program. Na návštěvníky čeká řada přednášek, poraden i aktivit pro radost. Na veletrhu budou už po jedenácté vyhlášeny ceny Mamma/Parent Friendly pro zaměstnavatele přátelské rodinám svých zaměstnanců. Oceněné podniky splňují kritéria hodnocení, vytvářejí dobré podmínky pro zaměstnance s rodinami, umožňují zkrácené úvazky, využívají pružnou pracovní dobu, provozují nebo podporují firemní školky či jesle, pořádají akce pro rodiny s dětmi či umožňují péči o rodinné příslušníky, apod.

Zdroj: Grafia

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: