Foto: Petr Kutka, Plzenoviny.cz

Tip na výlet: Do Heřmanovy Hutě za bosou stezkou a na rozhlednu

Už jste někdy vyzkoušeli, jaké to je, projít se jen tak bosou nohou po několika různých materiálech? Příznivci takzvané bosé turistiky si pozitivní účinky takové chůze mohou jen vynachválit, a že je to opravdu zdravé, potvrzují i lékařské studie. Chůzi na bosé stezce si můžete vyzkoušet třeba v Hěřmanově Huti.

Stezka byla otevřena v květnu 2018 na konci Školní ulice u kapličky. Než k ní dojdete, můžete si protáhnout tělo na několika cvičících prvcích, na které narazíte cestou. Samotná stezka je sedm metrů dlouhá a její povrch je složen z různých materiálů. Projít se můžete například po kamení, šiškách, písku nebo dokonce po skleněných lahvičkách z místní sklárny nebo korkových uzávěrech.

Tip na výlet: Zřícenina hradu Lopata

Jednotlivé části přírodního chodníku jsou poskládané tak, aby se vaše chodidla postupně přizpůsobovala materiálům. Tak nejlépe dochází k masírování reflexních míst na nohou. Po zvládnutí celé sedmimetrové procházky byste měli cítit jemné mravenčení a zahřátí nohou. Jak taková chůze působí na celý organismus, si můžete přečíst na informační ceduli u stezky.

V Heřmanově Huti nemusíte zůstat jen u bosé stezky. Lákavou atrakcí je i vyhlídka z vodárenské věže, která byla postavena v roce 1908 a před několika lety prošla rekonstrukcí. Z 16 metrů vysoké vyhlídkové plošiny, která je zpřístupněna o víkendech a svátcích od 14 do 16 hodin, uvidíte Brdy, Český les nebo třeba Radyni. Věž se nachází v Zahradní ulici nedaleko železniční tratě.

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner