Foto: Petr Kutka, Plzenoviny.cz

Tip na výlet: Do Heřmanovy Hutě za bosou stezkou a na rozhlednu

Už jste někdy vyzkoušeli, jaké to je, projít se jen tak bosou nohou po několika různých materiálech? Příznivci takzvané bosé turistiky si pozitivní účinky takové chůze mohou jen vynachválit, a že je to opravdu zdravé, potvrzují i lékařské studie. Chůzi na bosé stezce si můžete vyzkoušet třeba v Hěřmanově Huti.

Stezka byla otevřena v květnu 2018 na konci Školní ulice u kapličky. Než k ní dojdete, můžete si protáhnout tělo na několika cvičících prvcích, na které narazíte cestou. Samotná stezka je sedm metrů dlouhá a její povrch je složen z různých materiálů. Projít se můžete například po kamení, šiškách, písku nebo dokonce po skleněných lahvičkách nebo korkových uzávěrech.

Jednotlivé části přírodního chodníku jsou poskládané tak, aby se vaše chodidla postupně přizpůsobovala materiálům. Tak nejlépe dochází k masírování reflexních míst na nohou. Po zvládnutí celé sedmimetrové procházky byste měli cítit jemné mravenčení a zahřátí nohou. Jak taková chůze působí na celý organismus, si můžete přečíst na informační ceduli u stezky.

V Heřmanově Huti nemusíte zůstat jen u bosé stezky. Lákavou atrakcí je i vyhlídka z vodárenské věže, která byla postavena v roce 1908 a před několika lety prošla rekonstrukcí. Z 16 metrů vysoké vyhlídkové plošiny, která je zpřístupněna o víkendech a svátcích od 14 do 16 hodin, uvidíte Brdy, Český les nebo třeba Radyni. Věž se nachází v Zahradní ulici nedaleko železniční tratě.

Galerie:

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz

 
Přidat na Seznam.cz