Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Jak budou otevřené obchody o Velikonocích

Na Velký pátek budou všechny obchody otevřené, stejně tak o víkendu. Přestože v době nouzového stavu mohou obchodníci na Velikonoční pondělí otevřít, tuto možnost většina nevyužije.

Velikonoční otvírací doba

Během nouzového stavu, který je aktuálně v platnosti v souvislosti s přílivem uprchlíků z Ukrajiny, neplatí zákon o prodejní době, který nařizuje na Velikonoční pondělí zavřít obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních. Naopak tento zákon povoluje prodej na Velký pátek.

Obchodníci ale nouzového stavu nehodlají využít. V Plzni budou uzavřena obchodní centra Olympia, Rokycanská či hobbymarkety. Stejně tak nenakoupíte v Globusu, Kauflandu, Penny, Tescu, Coopu nebo v Albertu. Obchodní centrum Plaza nechá otevřené obchody s prodejní plochou do 200 m2.

Opatření se netýká ani trhů. Ty největší v kraji, trhy na náměstí Republiky, budou vrcholit právě o velikonočních svátcích. Stánky i kolotoč mají otevřeno každý den od 9 do 18 hodin a na každé odpoledne je nachystán kulturní program.

Svátky v květnu

O Svátku práce, který připadá na neděli 1. května 2022, zůstanou obchody otevřené. V Den vítězství, tedy v neděli 8. května 2022, musí být větší obchody ze zákona uzavřené. Pokud by byl prodloužen současný nouzový stav, zákon by prodej umožňoval.

Jak je to s dalšími svátky v roce, se můžete podívat zde.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner