Nové divadlo. Foto. Plzenoviny.cz

Výběr z kalendáře: Kulturní tipy na třetí lednový víkend roku 2020

Kam vyrazit v polovině ledna za zábavou a poznáním? Opět pro vás máme několik tipů, jak si zpestřit víkend.

Premiéra baletu Sněhurka

Divadlo Josefa Kajetána představuje originální pojetí adaptace pohádky o Sněhurce a sedmi trpaslících. Balet inspirovaný dílem bratří Grimmů bude mít premiéru v sobotu 18. ledna 2020 v 17 hodin na Malé scéně DJKT.

Článek k tématu: Originální Sněhurka roztančí jeviště Malé scény DJKT


Zabijačka v Lokále pod Divadlem

V Lokále pod Divadlem (Bezručova 34) vás po celou sobotu čeká tradiční zabijačka pod vedením šéfkuchaře Stanislava Pressla. Připraveny budou jitrnice, jelítka, ovar nebo guláš a samozřejmě pivo. Zabijačku doplní tematická hudba.


Hravá sobota: Vodní svět

Sobotní odpoledne pro děti od 3 do 6 let v Měšťanské besedě. Tentokrát se bude poznávat vodní říše. Začne se u těch nejmenších živočichů a skončí u velryb. Akce začíná ve 14:30.


Svatební korzování

Svatební veletrh jinak. To je podtitulek akce, která proběhne v neděli 19. ledna 2020 od 10 do 17 hodin v areálu DEPO2015. Získáte zde inspiraci, jak připravit váš svatební den, kam na svatební cestu a podobně.


Křehká krása motýlů

Jen do neděle 19. ledna 2020 můžete shlédnout výstavu v Národopisném muzeu na náměstí Republiky, která se věnuje motýlům. Vystaveno je to nejzajímavější ze sbírek zoologického oddělení Západočeského muzea v Plzni a samozřejmě část expozice je zaměřena na ekologii a problematiku ochrany motýlů.


Nevybrali jste si? Podívejte se na další akce do našeho kalendáře.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: