Planá. Foto: Plzenoviny.cz

Výstava ilustrací a autorské čtení Terezy Říčanové v Plané

V budově knihovny a infocentra na náměstí Svobody čp. 56 v Plané je do 10. dubna k vidění výstava originálních ilustrací z knihy Terezy Říčanové – Velikonoční knížka. Tato inspirativní výstava ilustrací je plná venkovského života, velikonočních zvyků a připomínkou, že tento křesťanský svátek je spojovaný se vzkříšením Ježíše Krista.

Výstava je volně přístupná v otevírací době infocentra od pondělí do pátku v dopoledních hodinách od 9:00 do 12:00, a poté, v odpoledních hodinách v pondělí a ve středu od 13:00 do 17:00 a v úterý, čtvrtek a pátek od 13:00 do 16:00.

Tereza Říčanová vystudovala ilustraci a grafiku na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru Jiřího Šalamouna. Doktorský stupeň absolvovala na UMPRUM v ateliéru ilustrace a grafiky. Její umělecká tvorba zahrnuje pestrou škálu uměleckých oblastí. Jednou z nich je tvorba knih pro děti. Pokud autor knihu píše a ilustruje zároveň, je to disciplína nazývaná autorská kniha.  Těch vytvořila Tereza Říčanová řadu, například Obrazy světa, Psí knížka, Noemova archa, Vánoční knížka či Velikonoční knížka. Za svou tvorbu získala ocenění Nejkrásnější kniha ČR a Zlatá stuha. Její obrazové album Noemova archa bylo nominováno na cenu Magnesia Litera.

V pondělí 18. března od 18:00 se bude v městské knihovně, oddělení pro děti a mládež v prvním patře, konat autorské čtení Terezy Říčanové. Jedná se o jedinečnou příležitost setkat se osobně se s touto originální spisovatelkou a ilustrátorkou, která již dvacet let žije na statku v Mezné na Vysočině.

Vstupenky na autorské čtení jsou k zakoupení on-line na www.kulturavplane.cz nebo osobně v infocentru města (budova čp. 56 na náměstí Svobody).


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: