Vizuál k akci.

Youtuber KOVY si s dětmi popovídá o tom, jak se točí peníze

V pátek 2. února se od 15 do 18 hodin v Kreativní zóně DEPO2015 návštěvníci potkají s Karlem Kovářem, známým na internetu pod přezdívkou KOVY. S ambasadorem expozice „Jak se točí peníze“ si budou povídat o penězích – na co šetří, zda někdy daroval někomu peníze, zda si někdy potřeboval půjčit a co se podle něj za peníze koupit nedá. Smyslem akce „KOVY za vysvědčení“ je podpořit děti v uvažování o významu peněz a zvýšení jejich finanční gramotnosti.

Vzdělávací expozici „Jak se točí peníze“ v loňském roce navštívilo více než 5000 diváků, z toho asi polovinu tvoří rodiče s dětmi a polovinu školní třídy nejen z Plzeňského kraje, ale i vzdálenějších koutů republiky. Tato výstava bude v Plzni otevřená pro rodiny, děti i školy do 18. dubna 2018.

Svou koncepcí a obsahem tato akce netradiční formou přispívá ke zvýšení finanční gramotnosti dětí, učí je rozvíjet správný úsudek, rozhodování i kritické myšlení. Stejné cíle si klade i soutěž, která je s expozicí Jak se točí peníze spojená. Online hra pro žáky prvních až sedmých tříd základních škol běží na stránkách www.verimedobrymvecem.cz až do 20. dubna.

Expozice je otevřená denně i veřejnosti, a to ve všední dny odpoledne ve 13:00-18:00 hodin, o víkendech a svátcích v 10:00-18:00 hodin. Při příležitosti DEPO Street Food marketu 10. února platí poloviční vstupné. V týdnu jarních prázdnin na Plzeňsku od 19. do 25. února 2018 bude dětem dopoledne k dispozici stejný vzdělávací program, jaký DEPO2015 nabízí školám.

Expozice vznikla z podnětu Skupiny Erste jako součást programu Erste Financial Life Park a je putovní. Vytvořilo ji dětské muzeum ZOOM ve Vídni ve spolupráci s dětským muzeem FRida&freD v Grazu.

Na akci KOVY za vysvědčení jsou vstupenky v prodeji na serveru www.plzenskavstupenka.cz. Vstupné do expozice je 80 Kč pro dospělé, 50 Kč pro děti a 200 Kč pro rodiny. Klienti České spořitelny mají 50 % slevu. Vše o výstavě najdete na stránkách www.depo2015.cz.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru