Foto: KLAUS Timber

Z Kladrubec do celého světa

Když si v roce 1998 dvacetiletý Marcel Klaus zakládal živnost, jen stěží by si někdo dokázal představit, jakým vývojem jeho firma projde za pouhé dvě dekády. Začínal zpracováním řeziva v jedné polorozpadlé stodole, v malé západočeské obci jménem Kladrubce, se třemi spolupracovníky. Později se přeorientoval na výrobu dřevěných palet a dnes má jeho společnost KLAUS Timber téměř 300 zaměstnanců, funguje ve třech provozech a vydobyla si renomé nejen kvalitního výrobce, ale také spolehlivého dopravce, který se může pyšnit flotilou několika desítek vozů.

Společnost se zaměřuje především na výrobu atypických palet, jejichž rozměry a další vlastnosti vždy přizpůsobí konkrétním požadavkům zákazníka. Poptávky na produkty přicházejí nejen z celé České republiky, ale také ze zahraničí. Palety míří z velké části do Německa a Rakouska, dále též do Francie, Nizozemska či Švýcarska. 

Během prvních let provozu firma palety svým zákazníkům doručovala přes externí přepravce. Pro ty ale nebyly takové zakázky dostatečně atraktivní, a proto byla potíž s dlouhými čekacími lhůtami a nedostatečnou flexibilitou. Po čtyřech letech se Marcel Klaus rozhodl, že už nechce být odkázán na nespolehlivou logistiku, jelikož kvůli ní ztrácela společnost na přitažlivosti. A v roce 2002 pořídil do firmy první kamion značky SCANIA.

K dnešnímu dni můžeme napočítat už téměř čtyřicet „klausovských“ tahačů, které díky sytě oranžové barvě na cestě jen těžko přehlédnete. Všechna vozidla jsou typově tandemové velkoobjemové soupravy 6×2 a každé disponuje klasickými bezpečnostními prvky, jako je hlídání bdělosti a jízdních pruhů nebo regulace stability. Společnost se snaží být co nejšetrnější k životnímu prostředí. Vozy splňují nejpřísnější emisní normu EURO6 a jsou při jízdě efektivně vytěžovány – na cestě zpět od zákazníka přibírají různé externí zakázky. S ekonomikou a efektivitou provozu výrazně pomáhá analytická a mapovací služba Fleetboard. 

KLAUS Timber dále pro monitoring dopravy využívá program Tagra.eu se softwarem P.E.S., který prostřednictvím GPS umožňuje sledování polohy vozidla, ujeté trasy i tankování. Zároveň má každý řidič k dispozici tablet s elektronickou stazkou, v rámci níž eviduje svou pracovní činnost. 

Společnost neklade důraz jen na kvalitu dodávaných výrobků a samotné logistiky, ale také na firemní kulturu. Faktem je, že pokud kamion veze vyrobené palety zákazníkovi, vystupuje i samotný řidič jako reprezentant firmy, který má určitou zodpovědnost. Profesionální přístup je samozřejmostí, stejně tak jako předepsaný dress code v „klausovských“ barvách a asistence řidičů při vykládce. Za jednadvacet let existence se společnosti podařilo vybudovat si jméno, které s sebou nese velký závazek a odpovědnost, ale dodržování určitých postupů, důslednost i pečlivost se rozhodně vyplácí. Dle slov samotného majitele, Marcela Klause, – nic nepotěší víc, než když zákazník pochválí nejen výrobek, ale také rychlou a spolehlivou expedici, a příště si už dopravu od KLAUS Timber přímo vyžádá.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: