Výstavní síň 13. Foto: Plzenoviny.cz

Hurá za kulturou. Západočeská galerie otevírá výstavy v úterý 4. května

Západočeská galerie v Plzni otevírá pro návštěvníky své výstavní síně v úterý 4. května  2021 v 10 hodin.

V Masných krámech je možnost zhlédnout jedinečnou výstavu Nad slunce krásnější. Plzeňská madona a krásný sloh. Výstava představuje nejvýznamnější a nejuctívanější dílo v Plzni – Plzeňskou madonu. Je poukázáno na její vznik i kult uctívání v širokých společenských, kulturních i náboženských souvislostech. Originál Plzeňské madony bude ve výstavě pouze na 10 dní od 20. do 29. května, pak se vrátí vysoko na hlavní oltář katedrály Sv. Bartoloměje. Příležitost vidět Madonu z blízké vzdálenosti se nebude opakovat. Celá výstava bude ukončena 6. června 2021.

Ve výstavní síni „13“ je připravena pestrá výstava BAOABC. Jak a proč vzniká kniha pro děti, která je cílená pro děti, mládež a rodiny. Jak sám název napovídá, jsou návštěvníci pozváni do nakladatelské kuchyně, kde je poodhaleno zákulisí tvůrčího procesu, vysvětleny různé tiskařské a knižní pojmy. Koncepce výstavy je postavena na abecedě, která je dětem i dospělým blízká. Výstava je ke shlédnutí do 30. května 2021.

V přednáškovém sále ZČG v Pražské 13, je do 29. srpna 2021 přichystána výstava Galerie snů,  která vznikla ve spolupráci se ZUŠ Jagellonská v Plzni. Tvorba žáků probíhala bez přímého vedení učitelem pouze distančně. Děti reagovaly na zadání a tvořily svá díla z materiálu, který měly doma k dispozici.

Doprovodné programy budou realizovány s ohledem na další vývoj epidemiologické situace.

Po celou dobu návštěvy Západočeské galerie je nutné dodržovat dvoumetrové rozestupy a mít nasazený respirátor.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Cookie Consent with Real Cookie Banner