Foto: Žongléros Ansámbl, z.s.

V Borském parku vyroste v květnu cirkusové šapitó

Již 12. ročník festivalu nového cirkusu Žonglobalizace oživí v termínu 16.-22. května celou Plzeň. Po dvou předchozích ročnících poznamenaných pandemií covidu se ředitel festivalu Jiří Misař těší na velké změny.

„Největší letošní novinkou a lákadlem je určitě pravé cirkusové šapitó, které se na festivalový týden zabydlí v Borském parku. Program jsme pečlivě vybírali, aby byl pro diváky atraktivní a připravili jsme i speciální představení pro školy. Určitě bych chtěl Plzeňany pozvat na špičku českého nového cirkusu Losers Cirque Company s jejich novinkou Konkurz, poprvé v Česku představíme i kvarteto německých umělců s jejich dechberoucím propojením nového cirkusu a výtvarna Galleria Secchia,” láká na festival Misař.

Díky spolupráci s Plzeňskými dopravními podniky zahájí 16. května festival atraktivní jízda cirkusovou tramvají, kterou se budou moci diváci zdarma svézt na trase U Synagogy-Slovany a ve vybraných časech shlédnout u konečné zastávky Slovany cirkusový kabaret.

Týden nového cirkusu vyvrcholí o víkendu 21.–22. května v Borském parku množstvím otevřených workshopů a představení pro širokou veřejnost.

Tématem letošního ročníku je “No limits” – v překladu bez limitů.  Dramaturgie bourá mantinely jednotlivých disciplín a organicky se navzájem prolíná s dalšími způsoby uměleckého vyjádření. Diváci se tak budou moci setkat s novým cirkusem, výtvarným uměním, hudbou, tancem a digitálními technologiemi. Nový cirkus nezná hranice, boří limity. Poslední dva roky jsme si všichni vyzkoušeli různá omezení a restrikce –  právě téma spojení, prolínání a osvobození se od definovaných „škatulek“ nabídne divákům komplexní umělecký zážitek.

Zdroj: Žongléros Ansámbl, z.s.

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: