Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

4 zaručené tipy na skvělou zahradní party

Budete slavit narozeniny, výročí nebo chcete jen tak posedět s rodinou a přáteli? Uspořádejte zahradní party, blížící se letní měsíce jsou k tomu jako stvořené.

Léto svým počasím přímo vybízí k zahradní party. Je jedno, jestli chcete slavit něco konkrétního nebo si jen užít krásné počasí. Zahradní party je vždy řešením. Potřebujete jen to dobré počasí a pár drobností. Máme pro vás 4 tipy, díky kterým bude vaše party vždy skvělá.

1. Myslete na přírodu

Až vytáhnete zahradní nábytek a party stan, myslete i na to, co dáte na stůl. Použijte recyklovatelné nádobí. Vyhněte se plastu a myslete na přírodu. Při použití papírového nebo například bambusového nádobí šetříte přírodu, nemusíte se bát, že se vám rozbije drahý porcelán po babičce a ulehčíte si od mytí nádobí.

2. Dekorace je klíčem k úspěchu

Prodej party stanů zabezpečuje dnes mnoho firem, klidně si vyberte třeba i party stan ve výprodeji a ušetřete. Nemusíte se bát ani toho, že nebude úplně podle vašich představ. Všechno dotvoří ty správné dekorace. Zkuste rozvěsit kolem stanu osvětlení a třeba i nějaké sušené květiny. Na stůl použijte hezký ubrus a do vázy dejte naopak živé květiny. V případě narozeninové oslavy se nebojte balonků nebo girland.

3. Vytvořte si domácí bar

Dobré pití je součástí zahradní party stejně jako skvělé jídlo a přátelská atmosféra. Vytvořte si domácí bar, pro který vám postačí menší stůl. Na něj dejte několik druhů pití – je na vás, zda zvolíte alkoholické nebo nealkoholické – mísu s ledem anebo třeba pivní sud. Kolem můžete vyvěsit i několik jednoduchých receptů na míchané drinky, případně hostům namíchat drink sami. Uvidíte, že budou nadšení.

4. Hraní je i pro dospělé

Jestli chystáte dětskou oslavu, nevyhnete se ani přípravě her a aktivit pro děti. Ale nejenom děti, ale i hosté se rádi zabaví. Připravte si proto několik jednoduchých, zábavních her, se kterými zabavíte každého. K ruce si můžete vzít třeba i deskovky. Najdete mezi nimi i ty určené přímo pro party.

Na závěr vám poradíme, ať nezapomenete na pozvánky. Party díky nim dostane zcela jiný rozměr, než když si jenom tak mezi kamarády a rodinou řeknete, že je zvete na party. Vždy na pozvánku uveďte datum, místo a čas. V případě narozeninové oslavy i jméno oslavence. 

Skvěle fungují i tematické party. Pro děti zvolte jejich oblíbenou postavičku ze seriálu či knihy, pro dospělé zase například udělejte party ve stylu Hry o trůny. Nezapomeňte téma napsat i na pozvánku.

V neposlední řadě myslete na jídlo. To je nedílnou součástí každé party. Měli byste znát všechny hosty pro případ, že je mezi nimi vegetarián či vegan, nebo má někdo například alergii na ořechy. Určitě je potěšíte tím, že se vyhnete jídlům, která nesmí nebo doplníte masové pokrmy vegetariánskou alternativou.

Zahradní party je zejména o zábavě, proto se bavte, povídejte si s přáteli a relaxujte. 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: