Foto: Schalamoon / Shutterstock.com

5 věcí, na které si dát pozor při sjednání půjčky do výplaty

Každé uzavření finančního produktu vyžaduje důkladné prověření. Jakmile podepíšete smlouvu a poté uplyne lhůta, kdy ji lze zrušit, může vás tento produkt stát veškeré finanční prostředky, které jste schopní našetřit. Kromě toho budete v konečném důsledku nucení sáhnout po dalším finančním produktu. Ten už vám však nemusí být schválen. Je tedy důležité se při uzavření půjčky maximálně soustředit. Jedině tak máte jistotu, že půjčka bude řádně uzavřená.

Půjčka do výplaty a opatrnost při uzavírání smlouvy

Vždy je to v první řadě o referencích. Ideálními referencemi jsou ty, které získáte od svých přátel nebo rodiny. Takto máte stoprocentní jistotu v tom, že produkt, který uzavíráte skutečně funguje. Mimo jiné podmínky uvedené ve smlouvě budou opravdu dodrženy. Jestliže ale neznáte nikoho, kdo uzavíral půjčku do výplaty, musíte se spolehnout sami na sebe. Ideálně si zapněte internet a zkuste se podívat na různé společnosti, včetně referencí. Druhým bodem je celkové vyřízení žádostí. Rychlá půjčka je dnes velmi oblíbený slovní pojem. Společně s půjčkou do výplaty se z tohoto produktu stává silný konkurent.

Na co být opatrný/á?

Třetím faktorem je termín splatnosti. To se týká nejenom týdnů, popřípadě měsíců, ale především obdobím, kdy musíte odeslat splátku. Řeč je teď přesněji o tom, zda splátku odesíláte jednou týdně či měsíčně. Existují totiž společnosti, které po vás budou splátku vyžadovat jednou týdně. Je potřeba ale myslet na to, že v momentě, kdy tomu tak je, nejedná se o půjčku do výplaty. Ta by měla skutečně sloužit jen do tohoto termínu. Jakmile vám na bankovní účet přijde výplata, odesíláte celou půjčku zpátky společnosti. Co si ale musíte pohlídat?

Pohlídejte si podmínky a smlouvy

Čtvrtým bodem, který si pohlídat jsou podmínky. Jak již bylo naznačováno v předchozích odstavcích, podmínky společně s úrokovou sazbou a RPSN dělají silné faktory, na které se bezpochyby musíte dívat. Bez nich by se finanční produkt nedal svým způsobem ani uzavřít. Především nad pojmem RPSN je potřeba se zastavit. Celým názvem jde o roční procentuální sazbu nákladů. Tento údaj tedy udává všechny náklady půjčky, a to včetně poplatků. Tento údaj je jinými slovy daleko důležitější než samotná úroková sazba.

Seznamte se s pátým bodem

Pátým tipem je smlouva. Veškeré výše uvedené body jsou v úzkém kontaktu se smlouvou. V ní najdete jak podmínky, tak ostatní důležité parametry. Pokud vynecháte jeden z podstatných faktorů, může vás to v budoucnu stát nemalé finanční prostředky. Zaměřte se tedy na jednotlivé body, protože právě ty tvoří celkovou smlouvu. Jedině tak budete mít na závěr maximální jistotu v tom, že produkt, jež jste uzavřel je správně nastaven.

  • Rychlost vyřízení je u půjček do výplaty velice důležitým faktorem. Pokud vám společnost nedokáže peníze odeslat do 48 hodin, zkuste se poohlédnout po jiné nebankovní půjčce, která vám poslouží do výplaty. Rovněž je nutné se u nově vyhledané půjčky zaměřit na reference a celkovou pověst, včetně historie. Rozhodně do procesu nechoďte bezhlavě, protože by vás to mohlo stát další finanční prostředky. Jak se říká, vše má svůj čas.
  • Online vyřízení je rovněž podstatným krokem k tomu, aby byl finanční produkt uzavřen v co nejkratším čase. Online půjčka vám ušetří nemalé množství času. V krátkosti by se čas dal označit za jednu z nejdůležitějších položek, která dost často bývá i cennější než samotné finance. Ztracený čas vám totiž nedokáže nikdo nahradit.
  • Bezpochyby si ale pohlídejte výše uvedených 5 tipů, na co si dávat při uzavírání tohoto produktu pozor. Je potřeba si neustále opakovat možná rizika, která se mohou vyskytnout v momentě, kdy produkt špatně uzavřete.

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: