Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

V Nepomuku se rozsvítí stromek první adventní neděli. Nebude chybět ani adventní trh

Adventní trh a rozsvícení vánočního stromu v Nepomuku se uskuteční tradičně první adventní neděli. Na co se můžete těšit?

Náměstí Augustina Němejce se zaplní prodejními stánky s rozmanitým sortimentem a občerstvením. Nebude chybět stánek Angusfarm, punč ani horká medovina. Po dobu konání trhů je připraven doprovodný kulturní program. Těšit se můžete na vystoupení dětí z MŠ Nepomuk, pěveckého sboru Písnička a ZUŠ Nepomuk. Od 15 hodin náměstí rozezní koncert středověké hudby v provedení skupiny Gothien. V 17.45 hodin zazní sváteční slovo pana faráře a pana starosty. „Letos poprvé zařazujeme do programu vánoční zvonění spolu s návštěvníky. Proto doporučujeme přinést si nebo zakoupit vlastní zvoneček a mít tak možnost společně s ostatními rozeznít náměstí zvukem zvonečků než odbije 18 hodina, kdy se slavnostně rozsvítí vánoční strom,“ lákají z organizátoři z místního infocentra. Následovat bude adventní koncert Natálie Šmausové s varhanním doprovodem Vojtěcha Nováka v kostele sv. Jana Nepomuckého v 18.15 hodin. Tržiště bude otevřeno až do 19 hodin.

Doporučujeme navštívit Městské muzeum a galerii Nepomuk a naladit se vánoční atmosférou. Zdejší výstava vánočních stromečků nazvaná Nepomucké Vánoce se může stát zajímavou inspirací pro sváteční atmosféru vašeho domova. Budete mít možnost zapojit se do vánočního tvoření a vyrobit si ozdobu na stromeček z korálků. Od 15.00 hodin se v muzeu uskuteční představení Dlouhá cesta do Betléma z dílny Divadla Karrosa Praha pro děti a jejich blízké. Prohlédnout si můžete také prodejní výstavu Obrazy Josefa Koutného.

Plovoucí vánoční strom nebude na hladině Borské přehrady chybět ani letos

Na Zelenohorské poště vykouzlí voňavou vánoční atmosféru Nepomucké kuchařinky, které připravují rukodělný jarmárek, ukázku historických řemesel a tradiční české kuchyně. Návštěvníkům se také otevře volně přístupná galerie s výstavou Fotoklubu Nepomuku Obrázky z dovolené.

Drobné vánoční dárky můžete zakoupit v informačním centru, které bude v den adventních trhů otevřeno od 14.00 do 18.00 hodin.

Ve středu 6. prosince se slavnostně rozsvítí vánoční strom ve Dvorci u nádraží ČD. O program se postará taneční skupina Shahinez a děti z MŠ Dvorec. Akce začíná v 17.00 hodin.


Program

Náměstí Augustina Němejce (14 – 19 hodin)
14.00 otevření tržiště
14.30–14.45 vystoupení dětí z MŠ Nepomuk
15.00–16.15 koncert středověké hudby v provedení skupiny Gothien
16.30–17.00 hudební vystoupení pěveckého sboru Písnička
17.15–17.45 vystoupení žáků ZUŠ Nepomuk
17.45 sváteční slovo pana faráře a pana starosty
17.55 vánoční zvonění (přineste si vlastní zvoneček)
18.00 rozsvícení vánočního stromu
19.00 uzavření tržiště

Kostel sv. Jana Nepomuckého
18.15 adventní koncert: Natálie Šmausová (zpěv), Vojtěch Novák (varhany)
Městské muzeum a galerie Nepomuk
14.00 – 18.00 vánoční dílna s Natálií Vítovcovou (výroba vánočních ozdob z korálků)
15.00 Dlouhá cesta do Betléma – pohádka Divadla Karrosa Praha, vstupné 50 Kč
14.00 – 18.00 otevřena výstava Josef Koutný: Obrazy
14.00 – 18.00 otevřena muzejní výstava Nepomucké Vánoce

Kulturní a informační centrum otevřeno 14.00 – 18.00
V infocentru můžete vybrat dárečky pod stromeček (knihy, svíčky, hrnky, hračky, kalendáře, koření, mýdlové hvězdičky …)

Zelenohorská pošta – 14.00 – 18.00
Rukodělný jarmárek, ukázky historických řemesel a tradiční české kuchyně Nepomuckých kuchařinek, výstava fotografií Fotoklubu Nepomuk Obrázky z dovolené

Zdroj: Infocentrum Nepomuk

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: