Foto: Česká společnost AIDS pomoc

Anonymní testování na HIV, syfilis a hepatitidy B a C poskytuje nově v Plzni Česká společnost AIDS pomoc

Česká společnost AIDS pomoc, z.s. letos otevřela v Plzni svůj desátý checkpoint v Česku. Zájemci se v něm mohou nechat anonymně otestovat na onemocnění HIV, syfilis a hepatitidy B a C.

Testování je prováděno certifikovanými rychlotesty a jedná se o velmi jednoduchý proces trvající zhruba 7 minut. Se zájemci je vyplněn krátký dotazník, na jehož základě jsou vyhodnocena konkrétní rizika a doporučeny vhodné testy. Poté dojde k provedení testu odběrem kapky krve ze špičky prstu a výsledky jsou známy do 2 minut. Vše probíhá zcela anonymně. Samotné testování lze navíc urychlit vyplněním testovacího dotazníku předem on-line na stránce www.hiv-pomoc.cz/dotaznik. Při on-line vyplnění je vygenerován unikátní písmenný kód, který je třeba před podstoupením testu sdělit zdravotníkům.

Checkpoint je otevřen každou středu od 15. do 18. hodin ve 3. patře Polikliniky Bory – Plzeň na adrese Čechova 44, Plzeň.

Pracovníci jsou školeni, aby zájemcům zodpověděli dotazy ohledně rizik, způsobů přenosu pohlavních chorob, podali informace o nových trendech v léčbě a prevenci. Je možné také získat informace o léčbě PrEP, PEP, Chemsexu a službách, které společnost nabízí osobám žijícím s HIV.

Více informací můžete nalézt na www.hiv-testovani.cz.

Zdroj: Česká společnost AIDS pomoc, z.s.

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: