Foto: MMP

Bazén na Lochotíně prošel opravou. Má nové šatny, ochozy i recepci

Plavecký areál na Lochotíně prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Město do jeho modernizace investovalo v posledních letech více jak 50 milionů korun. Poslední etapa úprav probíhala od léta. Ke slavnostnímu otevření areálu došlo 31. října 2023. Pro sportovce a veřejnost se bazén otevírá první listopadový den.

Letní stavební práce za téměř 23, 5 milionu korun. „Během této opravy jsme vyměnili veškeré dlažby v bazénových halách a na schodištích k dětskému i velkému bazénu. Vzhledem ke stáří objektu prosakovala voda z bazénů do spodních podlaží, což ohrožovalo nosné ocelové konstrukce a nové technologie bazénu. Tyto problémy jsme odstranili, zlepšili odtokové podmínky ochozů a zmodernizovali jejich vzhled,“ informoval Petr Píža, oblastní ředitel společnosti SWIETELSKY stavební s.r.o., která práce zajišťovala.

Stavaři rovněž ošetřili trapézové plechy a ocelové konstrukce pod bazénovými halami. „Součástí opravy bylo vybourání vrstev podlah stávajících ochozů bazénů. Podlahy byly vybourány až na nosnou železobetonovou desku. Po obvodu bazénové vany byl vložen nový nerezový přelivný žlab,“ popsal Píža.

Jedinečné modelové kolejiště v Plzni se opět otevře veřejnosti. Železniční modeláři zvou na výstavu

U velkého bazénu stavaři rovněž vyměnili prosklenou fasádu za novou. Výměny se dočkaly i lavice pod fasádou, podél startovacích bloků a u hlediště a byly obložené mramorem. Do lavic bylo instalováno podlahové vytápění. Nyní tak fungují jako topení velkého bazénu a současně jako vyhřívaná sedadla pro plavce.

Už v roce 2020 došlo k opravě areálu, kdy se mimo jiné vyměnila vnější a vnitřní okna. „Zrekonstruovány byly i šatny a elektrorozvaděče. Nový vzhled získala také recepce. Za tyto opravy město Plzeň zaplatilo téměř 27 milionů korun,“ uvedla Veronika Vítová, vedoucí Odboru správy infrastruktury Magistrátu města Plzně.

Místo, o kterém píšeme:

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: