Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Burácející motory a závodní cyklospeciály na Šlovickém vrchu

Na Šlovickém vrchu se v posledním květnovém víkendu odehraje nejedno sportovní drama. Mistrovství ČR v cross country a Evropský pohár ve fourcrossu slibuje skvělou podívanou pro fanoušky motorek i kol.

Vůbec poprvé se v sobotu 26. 5. od 13:00 v Dobřanech uskuteční Evropský pohár ve fourcrossu – významný mezinárodní závod horských kol. „Tento závod v Dobřanech je třetí zastávkou tohoto 13 dílného seriálu a jedinou v České republice a součástí závodu je i Český pohár,“ zve hlavní pořadatel Tomáš Brožík. Na Šlovickém vrchu se tak odjedou současně dva závody v jednom. „Závod je také významný v tom, že je to také jeden z nominačních závodů na mistrovství světa. O napínavé souboje loket na loket tak nebude nouze a to vše v mezinárodní konkurenci,“ doplňuje Brožík.  V neděli pak je na programu Český pohár v dual slalomu.

Program sobota 26. 5.:
13.00-15.30 trénink
15.30-16.00 závod dětí
16.00 kvalifikace
17.30 hlavní závod
19.45 vyhlášení vítězů
20.00 afterparty

Druhou, neméně zajímavou, podívanou slibuje také areál motokrosu, kde se v sobotních i nedělních dopoledních hodinách Mistrovství České republiky Cross country. V sobotu bude trať patřit závodům Hobby Open, Hobby Veteran 40+, ale i závodu žen. V neděli se dostanou ke slovu i Junioři. Kompletní přehled závodů naleznete na plakátu níže.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: