Foto: CanAgrocz

Za specialistou na šnekové dopravníky nemusíte daleko. Sídlí na jižním Plzeňsku

Firma CanAgrocz s.r.o. sídlící v Horní Lukavici na jižním Plzeňsku byla založena jako pobočka německé společnosti CanAgro GmbH. Ta patří k největším výrobcům šnekových dopravníků. Výroba, která v Lukavici odstartovala v roce 2005, zahrnuje široký sortiment „šneků“, který si v článku představíme.

Co je to šnekový dopravník

Šnekový dopravník slouží pro kratší přepravu sypkého materiálu v rovině nebo v určitém náklonu. Základem celého stroje je šnekovnice (takzvaný šnek) otáčející se uvnitř trubky či žlabu, díky kterému se obilí, uhlí, granule či další podobný materiál pohybuje. Rychlost přepravy určuje výkon motoru. CanAgrocz vyrábí dopravníky s výkony od 6 do 150 tun za hodinu poháněné hydromotorem. Ty slouží hlavně k montáži na dopravní prostředky a k plnění secích strojů a rozmetadel průmyslových hnojiv. Elektromotorem jsou pak poháněné mobilní dopravníky, jimiž se dopravní prostředky plní. Všechny „šneci“ z Horní Lukavice se vyznačují vysokou spolehlivostí, jsou nenáročné na údržbu a díky úplnému zakrytování také bezprašné. Využití najdou především v zemědělství či v potravinářském a stavebním průmyslu.

Šnekový dopravník
Foto: CanAgrocz

Druhy šnekových dopravníků

CanAgrocz nabízí vysoce kvalitní dopravníky. Jako jediná firma v Evropě vyrábí šnekový dopravník na obilí se speciálně upravenou šnekovnicí, která je šetrná k přepravovanému materiálu i při zvýšeném výkonu o 15 % oproti konkurenci. Nevadí ani vyšší sklon tubusu.

Pro zemědělce firma nabízí šnekový dopravník na hnojiva a osiva s podvozkem, s výpadem do strany nebo dozadu či dopravníky zabudované. Sortiment těchto dopravníků nabízí firma opravdu široký a uspokojí tak potřeby jak malých podnikatelů, tak velkých podniků.

Žádanou položkou je také šnekový dopravník na uhlí. Ten je poháněn výhradně elektromotorem s klínovými řemeny nebo šnekovou převodovkou. Lze jej vyrobit v libovolné délce a s ohledem na přepravovaný materiál je velice odolný proti proražení.

Doplňující sortiment

Firma nabízí i další produkty spojené se zemědělským průmyslem. Její doplňující portfolio tvoří systémy pro provětrávání obilí, čističky obilí a mořičky osiv. To vše najdete nedaleko Plzně.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: