Vizuál k akci.

Černí baroni s majorem Terazkym se vracejí do Nepomuku

Zámek Zelená Hora u Nepomuku bude od 13. června poprvé otevřen veřejnosti a návštěvníky láká především v souvislosti s kultovní komedií Černí baroni. Ta byla na zámku natáčena na počátku devadesátých let podle knihy Miloslava Švandrlíka. Podle organizátorů bude celý areál zámku autentický, tak jak jej zná filmový divák.

Slavnostní zahájení filmové expozice proběhne 13. června od 15 hodin za účasti herců z filmu Černí Baroni a moderovat jej bude Monika Leová z TV Prima. Součástí odpoledne se stane i módní přehlídka módního stylisty Lukáše Almassyho za účasti Miss České republiky. Mimo jiné uvidíte Nikolu Kokyovou, vítězku Miss ČR 2019 a Ivetu Maurerovou, vítězku Miss ČR 2018. Jako hudební host se představí Petr Kolář.

Areál zámku Zelená hora byl dosud otevírán pouze při mimořádných příležitostech. Nově chystaná filmová expozice bude přístupná až do konce prázdnin, vždy od pátku do neděle. Každou sobotu od 15 hodin proběhne doprovodná akce ve stylu Černých baronů.

Návštěvníky čeká skutečný návrat do filmové minulosti. V areálu zámku narazí na kulisy z filmu na místech, ve kterých se scény skutečně odehrávaly. Nebudou chybět slavní socialističtí vepři ani budovatelská hesla. Zájemci se mohou na zámek Zelená Hora vyvést koňským spřežením.

Zámek Zelená hora je situován na stejnojmenném kopci. Jeho současná barokní podoba vznikla v letech 1669 – 1696 přestavbou původního hradu. Tu financovali Šternberkové, kteří byli až do roku 1726 vlastníky zámku. Poté se jeho majitelé střídali až do příchodu socialismu, kdy se v objektu usídlila armáda, která jej v roce 1990 opustila. Od té doby je majetkem obce Klášter, které půjde část z každé prodané vstupenky. V roce 1817 byl na zámku údajně nalezen slavný Rukopis zelenohorský, který je dnes považován za falzum.

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: