Foto: Nicollette Havlová

Tip na víkend: Festival Cestovatelská Střela

Poslední prázdninový víkend, od 26. do 28. srpna, bude patřit cestování. V obci Dolní Hradiště na Plzeňsku se uskuteční druhý ročník festivalu Cestovatelská Střela. Kromě řady cestovatelských přednášek se návštěvníci mohou těšit také na doprovodný program v podobě koncertů, lekcí jógy či velké šifrovací hry.

I tentokrát festival Cestovatelská Střela nabídne samá zajímavá cestovatelská jména a témata přednášek, které vezmou posluchače kolem celého světa. Po zamrzlé řece do nitra Himaláje se jako jeden z mála Evropanů vydal Martin Mykiska. V údolí Zanskaru se uprostřed zimy, během největších mrazů, otevře mezi horami kuriózní trasa, kterou představuje právě zamrzlá řeka.

Příběh Nicolette Havlové zaujal v létě 2021 i širší veřejnost. Cestovatelka se totiž vypravila pěšky z Havířova do Istanbulu. Jak vypadala její cesta k branám Orientu? To se dozví účastníci Cestovatelské Střely během jedné z prvních Nicolettiných přednášek vůbec.

Mart Eslem a David Surý se podělí o své zážitky z cesty do kolumbijského Ztraceného města v Sierra Nevada. Tam, kde ještě před pár lety vládli narkobaroni, žijí potomci dávné kultury Tairona.

Celkem se návštěvníci mohou těšit na devět cestovatelských přednášek. Páteční večer navíc rozezní kapela The Mordors Gang, v sobotu zahraje západočeská rocková stálice Expres pro každé ucho. K tomu je možné se zúčastnit lekcí jógy, meditace či workshopu dýchání.

Kompletní program třídenního festivalu: www.cestovatelskastrela.cz.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: