Foto: Pixabay

Chcete do léta zhubnout? S těmito třemi tipy se vám to stoprocentně podaří!

Kdo si někdy nedal předsevzetí, že do léta zhubne? Stále se jedná o nejpopulárnější novoroční předsevzetí, o čemž svědčí i naše chování na internetu. Podle statistik Google Trends se klasická fráze “jak zhubnout” vyhledává relativně stabilně po celý rok. Během vánočních svátků však utichá a se startem nového roku opět nabývá na popularitě a svého vrcholu dosahuje na jaře, kdy si lidé uvědomí, že do léta už zbývá jen málo času a je na čase začít něco dělat.

Samozřejmě existují způsoby, jak se můžete rychle zbavit přebytečného tuku. U většiny z nich se však budete muset potýkat s nepříjemnými pocity hladu a dost možná i výkyvy nálad. Asi každý odborník vám navíc potvrdí, že nárazové hubnutí není pro lidské zdraví nic dobrého. Proč tedy nezačít už teď a ušetřit si tak zbytečné nepříjemnosti. S následujícími třemi tipy to půjde přímo samo.

Dopřávejte si bílkoviny, tuky a zeleninu

Ať už půjde o snídani, oběd nebo večeři, vždy byste do svého jídla měli zahrnout nějaký zdroj bílkovin a tuků. Právě tyto dvě složky se totiž postarají o to, že se budete dlouho cítit zasycení, a tak nebudete mít chvíli po jídle chuť na něco dalšího. Bílkoviny jsou navíc základním stavebním kamenem svalů, takže pokud chcete nejen hubnout, ale také svou postavu krásně zformovat, určitě nesmí ve vaší dietě chybět.

Navíc se ukazuje, že bílkoviny dokážou podpořit metabolismus takovým způsobem, že každý den spálíte o 80 až 100 kalorií více. Ideálními zdroji proteinu je především bílé maso a ryby, vejce a luštěniny, které navíc obsahují spoustu vlákniny, a tak zlepšují trávení a vylučování, což je při hubnutí taktéž nesmírně důležité. Výhodou tučných ryb je naopak to, že vašemu tělu dodají i zmíněné tuky, a tak splní dva úkoly najednou.

Tuky však můžete poměrně snadno získat i z jiných zdrojů – stačí si jídlo posypat ořechy či semínky nebo zakápnout olivovým či jiným za studena lisovaným olejem. Když se podíváte na aktuální Billa leták, který je na zdravé stravování přímo orientovaný, najdete v něm v akci nejen olivový, ale také konopný nebo avokádový olej za skvělou cenu. Svůj repertoár tak snadno oživíte a při tom ani moc neutratíte.

Ke každému jídlu si nezapomeňte dopřát pořádnou dávku čerstvé či vařené zeleniny. Obzvláště dobrou volbou při hubnutí je brokolice, květák, špenát, rajčata, kapusta, zelí, hlávkový salát nebo okurek. Všechny tyto druhy vašemu tělu dodají pořádnou zásobu vitamínů a minerálů, ale zároveň nejsou příliš kalorické, takže si je můžete dopřávat do sytosti.

Volte správnou velikost porcí

I když říkáme do sytosti, rozhodně tím nemyslíme, že byste se měli přejídat. Přestože obrátíte svůj jídelníček vzhůru nohama a budete jíst spoustu zdravých potravin, pokud byste jich pokaždé snědli až příliš, neviděli byste zrovna výrazné výsledky. Proto se zkuste naučit jíst takové porce, které vás zasytí tak akorát.

Nejspolehlivějším ukazatelem se vám stane vaše vlastní tělo. Samo si dokáže říct, kdy má dost – začne produkovat hormon, díky kterému se budete cítit sytí. Jestliže však jíte příliš rychle, tak k této reakci nestihne dojít včas a vy pak najednou zjistíte, že jste se přejedli a už s tím nemůžete nic dělat. Proto jezte pomalu a vědomě, po pár pokusech zjistíte, že vám opravdu stačí mnohem menší porce.

Alespoň třikrát týdně se pohybujte

Pohyb je základem úspěšného hubnutí. Jestliže totiž snížíte kalorický příjem, může se stát, že se váš metabolismus o něco zpomalí. Tomu ale potřebujete zabránit, což se vám podaří tak, že rozpumpujete krev ve svých žilách a pořádně se zapotíte. Ideální je zvedání vah, při kterém se spaluje obrovské množství kalorií. Pokud vás ale posilovna neláká, můžete zkusit třeba běh nebo plavání. Ať už zvolíte jakoukoliv aktivitu, věnujte se jí pravidelně, a to alespoň třikrát do týdne.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru