Foto: Unimagnet.cz

Co vám může přinést magnet fishing – magnetický lov?

Magnetický rybolov, lov nebo prostě jen anglickým termínem magnet fishing je zábavná činnost u rybníka, jezera, řeky či potoka. Na pevném laně přivázaný silný neodymový magnet spouštíte do hlubin a pokoušíte štěstí. Přicvakne se k magnetu na dně nějaká cennost? Zjistěte o magnet fishingu více.

Jaká výbava se na magnet fishing hodí? Silný magnet a pevné lano

Základem výbavy každého magnetického rybáře je hodně silný neodymový magnet, který je zapouzdřený v ocelovém pouzdře, aby byl odolnější a dalo se k němu přišroubovat závěsné oko.

Magnety na magnet fishing seženete jednostranné nebo oboustranné, které mají magnetickou plochu na dvou stranách. To zvyšuje úspěšnost magnetického lovu.

Jak na to? Na magnet pro magnet fishing pevným uzlem, například dračí smyčkou, uvažte pevné lano a ponořte magnet do hlubin. Můžete jej také hodit dál od břehu, jen pozor, ať vám v hlubinách s magnetem neskončí i druhý konec lana. Je dobré jej přivázat k něčemu na břehu – zábradlí, okolo kmene stromu.

Magnet fishing: Táhněte magnet po dně a vytáhněte

Magnet na laně táhněte po dně směrem k sobě. Nakonec vytáhněte z vody a zkontrolujte, zda se k magnetu něco přicvaklo. Nejčastěji to bývají rezavé dráty, šrouby, děravé hrnce, občas jízdní kolo nebo dokonce utopený moped, vypáčený trezor či munice. Občas se při magnet fishingu podaří nalézt i něco vzácnějšího.

magnetické rybaření
Foto: Unimagnet.cz

V případě nálezu zbraní a střeliva hned z terénu přivolejte policii, aby místo zajistila a pyrotechnik nález zneškodnil.

Do výbavy se dále hodí ochranné rukavice, antibakteriální gel na ruce a kbelík na úlovky.

Co vám magnet fishing může přinést?

1) Možná časem najdete nějakou cennost, schránku s mincemi, funkční koloběžku, kovovou sošku.
2) Užijete si více času v přírodě na čerstvém vzduchu – to je lepší než koukat doma na televizi.
3) Poznáte nová místa, i když se třeba bude jednat o smradlavou stoku. I to se počítá!
4) Budete mít novou zábavu. S „jídlem“, tedy spíš nalezenými úlovky, roste chuť do další akce.
5) Můžete soutěžit s kamarády, komu se povede vylovit něco zajímavějšího.

Jak lovit a kam vyrazit? Načerpejte tipy na webu

Jaké techniky magnetického lovu existují, anebo na která místa na magnet fishing vyrazit, najdete v seriálu o magnet fishingu na webu Unimagnet.cz, případně na specializovaném webu Magnet-fishing.cz

Úspěšný magnetický lov!


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: