Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Dárcům krve v Plzni poděkují Viktorka i Gambrinus

Fakultní nemocnice Plzeň hlásí nedostatek krve, a proto žádá každého, kdo může, aby přišel darovat krev. Pomocnou ruku podává i pivovar Gambrinus a fotbalový klub Viktorie Plzeň. Dárcům jako mimořádnou formu poděkování věnují vstupenky na fotbalový zápas.

V letních měsících se nemocnice často potýkají s nedostatkem krve a letos je situace kvůli pandemii covid-19 ještě horší. Mnoho pravidelných dárců je na dovolených a ti, kteří byli očkovaní proti covid-19, mohou darovat krev až s časovým odstupem. Navíc jako vždy v létě roste počet úrazů až o desítky procent oproti běžnému období a prázdniny z tohoto důvodu bývají srovnávány s lyžařskou sezónou.

„Letní měsíce jsou vždy z hlediska krevních zásob komplikované. Běžně se spoléháme na pravidelné dárce, ale máme přísná kritéria. Nejčastějšími omezeními je pravidelné užívání některých léků či chronická onemocnění. Proto hledáme nové a jsme rádi, že jim můžeme díky Gambrinusu a Viktorii Plzeň poděkovat mimořádnou odměnou. Oceňujeme iniciativu našich partnerů a každému, kdo přijde darovat krev, jsme vděčni,” říká Václav Šimánek, ředitel Fakultní nemocnice Plzeň.

Desáté pokračování komiksu Králíci na Lochotíně přináší překvapivou zápletku

Řekli jsme si, že musíme pomoct!

Fotbalový klub Viktoria Plzeň a pivovar Gambrinus se vzhledem k této situaci rozhodly společně poděkovat dárcům. Každý, kdo přijde darovat krev od pondělí 9. 8. do pátku 20. 8. do FN Plzeň, dostane dvě vstupenky na domácí zápas Viktorie Plzeň s Karvinou, který se bude hrát o víkendu 21. 8./22. 8. (konkrétní termín bude upřesněn). Na místě si bude moci vychutnat během utkání čepované pivo Gambrinus. Voucher na dvě piva zdarma obdrží při vstupu na stadion.

„S Fakultní nemocnicí v Plzni spolupracujeme na různých projektech dlouhodobě, proto jsme se rozhodli pomoci i v současné situaci. Každý dárce je potřeba a my jim chceme naší akcí poděkovat, že pomáhají zachraňovat životy,” říká Oliver Jáchymovský, manažer značky Gambrinus.

Kde darovat?

Transfuzní oddělení FN Plzeň 17. listopadu 12, Plzeň, 301 00
Po – Pá  6:30 – 12:00 (ve St i od 13:00 do 17:00)


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: