Techmania. Foto: Plzenoviny.cz

Den Evropy v Techmanii připomene výroční 15 let od vstupu ČR do EU

Česká republika letos slaví 15. výročí vstupu do Evropské unie. Plzeňské infocentrum Europe Direct pořádá při této příležitosti v úterý 7. května Den Evropy v Techmania Science Centru. Celodenní vzdělávací program pro děti i dospělé prověří znalosti o Evropě, Evropské unii i České republice, připraveny jsou rovněž semináře a workshopy. 

Naše země letos získává od Unie takový pomyslný občanský průkaz. Je na každém občanovi, jak si 15 let našeho působení v Evropské unii shrne a jaké události bude považovat za zlomové. Den Evropy může každému pomoci dozvědět se více o principech fungování Evropské unie jako celku i o jejích jednotlivých institucích, historii a aspektech členství České republiky v ní,“ přibližuje záměr akce Radim Bílý, referent Europe Direct Plzeň a dodává: „Vyjma výročí nás na konci května čekají volby do Evropského parlamentu.

Svoji činnost v rámci programu představí speciální stanoviště partnerů Dne Evropy; kancelář Evropského parlamentu ČR, Zastoupení Evropské komise v ČR, Eurocentrum Plzeň, Informační centrum pro mládež Plzeň či Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje.

Mimo jednotlivá stanoviště, která návštěvníky seznámí s historií a fungováním Evropské unie včetně euro unijních aktivit naší země, je pro návštěvníky připraven doprovodný program Po cestě Evropou a Instituce Evropské unie. Od 9:00 do 15:00 budou probíhat speciální přednášky o Evropské unii, na něž je třeba se z důvodu omezené kapacity předem registrovat.

Program Dne Evropy v Techmanii

09:00 Historie evropské integrace (vznik a vývoj ES/EU)
10:00 Česká republika v Evropské unii
11:00 Instituce Evropské unie
12:00 Historie evropské integrace (vznik a vývoj ES/EU)
13:00 Česká republika v Evropské unii
14:00 Instituce Evropské unie

Celý Den Evropy 7. května je možné navštívit v rámci běžného vstupného do Techmanie.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: