Foto: Muzeum na demarkační linii

Den s technikou v Rokycanech nabídne ukázky záchranného systému, seskok parašutistů i průlety letadel

Město Rokycany společně s Muzeem na demarkační linii připravilo na sobotu 26. srpna 2023 od 12 hodin Den s technikou, tedy program zaměřený na prohlídky a jízdy techniky, ukázky činnosti výcviku psů a integrovaného záchranného systému. Vstup je zdarma.

„Program zahájí soutěže pro děti, živé diskuse u techniky, výstava vozidel Veřejné bezpečnosti.  Ve 13 hodin zahájí dynamickou část programu překvapení ze vzduchu, průlety letadel. Připraveny jsou ukázkové jízdy techniky, dynamické a statické ukázky činnosti integrovaného záchranného systému, defilé vozů ČSLA, Veřejné bezpečnosti a legendárních vozů PV3S různých nástaveb. Celou dynamickou částí programu se bude prolínat speciální interaktivní soutěž pro děti motivovaná filmem Copak je to za vojáka,“ pozvala na akci Radka Vávrová z Vojenského muzea na demarkační linii.

leták

Pro dětské návštěvníky je připravena řada soutěží. Vstup od 11 hodin je zdarma, parkovné činí 100 korun za auto.

Muzeum na demarkační linii je největší nestátní vojenské muzeum v České republice. Nachází se na okraji Rokycan v bývalých kasárnách raketového pluku. Otevřeno je o letních prázdninách denně. V muzeu naleznou návštěvníci na 190 kusů vojenské plně pojízdné techniky.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: