Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Plzeň vyzývá: Udělejte 10 000 kroků pro své zdraví

Město Plzeň vyzývá své obyvatele, aby se zapojili do projektu nazvaného Deset tisíc kroků a udělali tak něco pro své fyzické i duševní zdraví. Cílem je podpořit chůzi jako zdravý pohyb, která se z životů lidí pomalu vytrácí, což má často vliv na kondici a zdravotní stav jedince. Historicky první kolo výzvy se uskutečnilo letos v dubnu, akce se zúčastnily bezmála čtyři tisíce lidí z celé České republiky, kteří znovuobjevili kouzlo a přínosy „obyčejné“ chůze. V září se otevřela registrace pro druhou, tentokrát Říjnovou výzvu.

„Chceme vyzvat občany, aby zkusili alespoň občas jízdu v dopravním prostředku vyměnit za chůzi pěšky. Třeba jen z práce domů. Objeví tak mnoho nového i v místech, která znají z auta nebo tramvaje, a udělají přitom i něco pro své zdraví,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule. Hlavním cílem výzvy 10 000 kroků je navrácení chůze mezi každodenní činnosti.

Do výzvy se mohou zapojit i senioři a osoby s vyšším Body Mass Indexem (BMI). Právě tyto dvě skupiny budou bodově zvýhodněny. Účastníci totiž získají za zapsané nachození či naběhané kilometry body, s nimiž mohou soutěžit. Pro soutěžící jsou připraveny zajímavé ceny. Soutěžit mohou jednotlivci i týmy. Registrovat se lze už teď, nejpozději ale do konce září.

Pořadatelem výzvy je spolek Partnerství pro městskou mobilitu, který se zabývá tématem rozvoje udržitelné městské a regionální mobility a zvyšováním kvality veřejných prostranství. Významným spolupořadatelem akce jsou zapojená města a kraje. Plzeň je jedním z nich.

Kompletní informace včetně pravidel a registračního formuláře k říjnové výzvě získají zájemci na internetové stránce https://www.desettisickroku.cz/pravidla.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: