Foto: Divadelní léto 2019

Plzeňským zdravotníkům můžete poděkovat vstupenkou na Divadelní léto

Lékaři, sestřičky i zdravotnický personál Fakultní nemocnice Plzeň mají snad to nejtěžší pracovní období za sebou. Na covidových odděleních se jich ve dne v noci střídalo na osm set. Festival Divadelní léto by plzeňským zdravotníkům za jejich úžasné nasazení rád poděkoval a pozval je na představení Romeo a Julie s Janem Zadražilem v roli Kapuleta, které se odehraje 6. července na scéně U Zvonu. Část vstupenek zakoupili jako první členové týmu Divadelního léta a k jejich výzvě „Poděkujte vstupenkou!“ se připojují další dárci. 

„Situace se uklidňuje, všechno se pomalu vrací do normálu a snad i plzeňští zdravotníci budou mít po extrémně vyčerpávajícím covidovém roce čas na odpočinek. Nabízíme proto všem příležitost udělat jim radost. Vstupenkou. Zážitkem. Je to velmi jednoduché. Stačí zakoupit v síti předprodeje www.goout.net vstupenku na představení Romeo a Julie dne 6. 7. 2021 a my ji předáme zdravotníkům Fakultní nemocnice Plzeň,“ vysvětluje ředitelka festivalu Divadelní léto Marcela Mašínová. 

Organizátoři by rádi s pomocí dárců věnovali zdravotníkům celé představení. „K naší výzvě se zatím připojují převážně jednotlivci, vstupenky jako dárek už ale zakoupily i firmy. Všem moc děkujeme a věříme, že se připojí všichni, kteří by se lékařům, sestrám i zdravotnickému personálu za jejich péči rádi odvděčili!“ dodává Marcela Mašínová.

DJKT získalo licenci na on-line vysílání světoznámého muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť

Záštitu nad akcí Poděkujte vstupenkou! převzal primátor města Plzně Martin Baxa.

Divadelní léto pod plzeňským nebem je jednímnejvětších open air divadelních festivalů v republice. Scénu pro svůj 14. ročník postaví letos v historickém centru Plzně U Zvonu a hrát tu začne 12. června. V úvodu nabídne festival v rámci doprovodného programu Poslední zrnko písku, představení studentů DAMU, které mělo premiéru v loňském roce. 

Hlavní novinkou Divadelního léta bude letos inscenace Romeo a Julie v režii principála pražského Spolku Kašpar Jakuba Špalka. Na scénu pod plzeňským nebem se vrátí také reprízy velmi úspěšné inscenace Cyrano z roku 2018 s charismatickým Michalem Dlouhým. 

Novinkou letošního doprovodného programu bude představení studentů HAMU a souboru BodyVoiceBand Slyšíš mě?, které bude mít premiéru 26. července. Doprovodný program nabídne 14. června večer Jsme muzikál! ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla a 11. července představení Slam Poetry All Stars.

Mírový koncert v plzeňském lochotínském amfiteátru aneb Co se stane, když pankáči poslouchají Michala Davida

Festival se intenzivně připravuje na splnění všech protiepidemických opatření, která budou v době konání aktuální. „Sledujeme současnou situaci a připravujeme několik variant tak, abychom dokázali včas reagovat. Je to hodně náročné, zejména proto, že opatření se neustále mění a jejich vývoj nelze příliš předvídat, věříme ale, že vše zvládneme. Zdraví a bezpečí diváků, umělců i našeho týmu jsou na prvním místě. Část opatření jsme si vyzkoušeli už vloni v červenci a naší velkou výhodou je, že hrajeme venku na čerstvém vzduchu. V případě, že bychom museli představení z důvodu vládních opatření zrušit, vstupné divákům vrátíme,“ říká Marcela Mašínová.

Více informací o festivalu a program


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru