Foto: Divadlo PLUTO

Divadlo Pluto slaví 24. narozeniny

Měsíc duben je se v Divadle Pluto nese v duchu oslav svých 24. narozenin. Jeho činnost byla často existenčně ohrožena. Nyní se opět pomalu staví na nohy, ačkoli kvůli koronavirovému období nebyla jeho budoucnost vůbec jistá.

Divadlo Pluto, za roky své činnosti si již vybudovalo pevné místo a svým svérázným stylem doplňuje kulturní nabídku města Plzně. V roce 1999 jej společně s manželi Kubištovými a Pavelkovými založili Jindřiška a Pavel Kikinčukovi, kteří jej vedou dodnes.

Původně Pluto působilo jako šantánová a kabaretní scéna. Svým stylem byla a dosud je výjimečná, hlediště má stolovou úpravu, pro diváky je připravené tradiční pohoštění. Prostor divadla prakticky stírá hranici mezi hledištěm a jevištěm a pro diváka se tak stává návštěva tohoto divadélka netradičním kulturním zážitkem.

Činohra DJKT nabídne příběh herečky Emmy, který může být snadno i váš

Po dobu své existence prošlo divadlo přirozeným vývojem a v posledních letech působí jako Divadlo komedie. Na svém repertoáru má více jak třicet titulů. V současnosti se pravidelný program skládá převážně z komedií českých i zahraničních autorů (A. Procházka – Klíče na neděli, Vraždy a něžnosti, Francis Veber – Blbec k večeři, Ray Cooney – Šílený prachy, Paul Pörtner – Splašené nůžky, a další ), ale také slavných muzikálů jako je například My Fair Lady nebo Každý má svého Leona (They´re Playing our Song). Občas jsou do programu zařazené i starší tituly, jako jsou oblíbené Švejkyjády, Dva muži v šachu a další.

Součástí Divadla Pluto je i Spolek Klubu přátel, který pořádá nejen kurzy herectví a zpěvu pro děti a mládež, ale i večery se známými osobnostmi a jednou za rok Minifestival Česky hezky.

Oslavy svých 24. narozenin divadlo zakončí 27. dubna od 19.h zábavnou estrádou „Pluťáci, jak je neznáte“. V pořadu vystoupí herci a zpěváci Pluta, zavzpomíná s nejen na divadelní začátky a zážitky, ale i na období korony, kdy byla divadla zavřená a Pluto se snažilo udržet v povědomí svých příznivců  prostřednictvím vysílání Livestreamů nebo seriálem Padesát odstínů korony.

V září 2022 Divadlo Pluto zahájí svoji 25. sezónu a již nyní chystá další novinky.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: