Ženy na pokraji nervového zhroucení. Foto: Jan Mach

Na scénu! – Divadlo J. K. Tyla zve již počtvrté na muzikálový festival

Herecké, pěvecké a taneční workshopy, přednášky, praktické ukázky z muzikálové zkoušky, vystoupení studentů uměleckých škol i profesionální představení nabídne festival muzikálových nadějí – Na scénu!, který pořádá Divadlo J. K. Tyla pod záštitou primátora města Plzně Martina Baxy. Čtvrtý ročník, jehož realizaci do posledních dní ohrožovala mimořádná protiepidemická opatření, je naplánován na 22. – 25. června 2021 v Novém divadle a přijdou si v něm na své nejen studenti uměleckých škol a muzikáloví fanoušci, ale i široká veřejnost.

„Jsme rádi, že současná situace nám umožnila festival zorganizovat. Zároveň nás ale mrzí, že kvůli omezené výuce nemohly umělecké školy nastudovat chystané inscenace, a proto se nemohou v hlavní části programu prezentovat v takovém rozsahu, v jakém jsme plánovali. Přesto se diváci mohou těšit na komorní muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení v podání studentů Muzikálové katedry JAMU nebo na zkoušku studentů Pražské konzervatoře, kteří připravují známé dílo Probuzení jara. Náš festival je díky pestrému programu, který zahrnuje představení, aktivní hodiny i přednášky, opravdu pro každého, kdo by rád alespoň trochu nakouknul pod pokličku hudebního divadla,“ vyzývá k návštěvě šéf souboru muzikálu Lumír Olšovský.

Hudební festival Procházky uměním rozezní severní Plzeňsko a podpoří mladé houslisty

Festival bude zahájen dnes, tj. v úterý 22. června, lekcí jevištní mluvy s Evou Spoustovou a hodinou sólového zpěvu pod vedením Kateřiny Chrenkové, následovat bude koncert, jehož náplň bude malé překvapení – účinkující z řad studentů uměleckých škol zazpívají sólové písně, na kterých pracují při svých hodinách zpěvu. První den festivalu uzavře přednáška dramaturga souboru muzikálu DJKT, erudovaného publicisty a pedagoga Pavla Bára na téma velkolepé muzikály a tvorba jednoho z jejich nejuznávanějších skladatelů Andrewa Lloyda Webbera. Účastníci přednášky mohou následně zavítat na neveřejnou zkoušku muzikálu Probuzení jara. V dalších dnech mají zájemci možnost navštívit například workshop muzikálové choreografie pro páry se členem muzikálového souboru Pavlem Klimendou, trojnásobným juniorským mistrem České republiky v párovém akrobatickém rokenrolu, vyzkoušet si scénickou realizaci divadelního dialogu pod vedením režiséra a herce Lumíra Olšovského, setkat se s jednou s největších osobností českého muzikálu Michaelem Prostějovským, který se podělí o své mnohaleté zkušenosti a poodhalí zákulisí muzikálového divadla, nebo si s uznávaným režisérem Radkem Balašem vyzkoušet, jak jsou muzikálové zkoušky intenzivní, či navštívit zmíněné představení studentů JAMU a brněnského Divadla na Orlí Ženy na pokraji nervového zhroucení, které je naplánováno na čtvrtek 24. června od 18.00 na Malé scéně. Festival završí domácí soubor s punkrockovým muzikálem American Idiot, jehož premiéra se sice odehrála před více než rokem, vinou pandemie se ale jedná o jeden z nejnovějších titulů plzeňského divadla.

Vstupenky na představení, workshopy a přednášky jsou v prodeji v pokladně předprodeje, on-line na webových stránkách divadla nebo v síti Plzeňská vstupenka. Rezervace je také možné provádět na e-mailu [email protected]. Více informací o jednotlivých akcích i nezbytné podmínky pro vstup do divadla naleznou zájemci na webových stránkách.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: