Čtenářské foto

Dobřany přivítaly rok 2022 velkolepým ohňostrojem

Hned z pěti míst byl odpalován novoroční ohňostroj v Dobřanech na jižním Plzeňsku. Show připravilo město a díky dobrovolníkům se na několik minut rozzářilo nebe tak, že efekty mohli vidět všichni dobřanští obyvatelé. Mnoho lidí také akci pozorovalo z okolních kopců.

Ohňostroj byl odpálen krátce po 18. hodině. Ještě před tím starosta města Martin Sobotka pronesl prostřednictvím rozhlasu novoroční zdravici:

„Dámy a pánové, děvčata a chlapci, Voskovec s Werichem kdysi dávno prozíravě zpívali: Nikdo nic, nikdy nemá míti za definitivní. A to ještě netušili, jaké historické kolotoče přinese následujících 90 let. Jak velkou pravdu měli, to si ověřujeme v dnešních časech do sytosti. Plánovat cokoliv s předstihem je dnes pošetilé neb nikdy nikdo neví, co se může státi. Již podruhé máme ohňostroj v roztroušené podobě a doufejme, že je to naposledy. Bylo by krásné, kdyby veškerá omezení už byla příští rok jen vzpomínkou a mohli jsme svobodně dýchat. Ještě důležitější je, abychom byli silní, odolní a dokázali nesnáze nejen zvládnout, ale i se jim vysmát. To je to, co nás Čechy vždy zdobilo a pomáhalo nám to nezbláznit se ani z těch nejtemnějších časů. A bývalo i mnohem hůře, než je tomu dnes. Humor, legrace, sranda, to je to, co nyní potřebujeme stejně jako porozumění a dojetí, abychom se nerozhádali a bylo s námi k vydržení. Kovid, nekovid pořád je třeba jít vpřed a pracovat. Investice města budou v příštím roce vysoce nadprůměrné, vyroste řada věcí, na které se dlouho čekalo. Letos to navíc nebude spojené s tolika dopravními omezeními jako v loňském roce, který byl velmi zaměřený na komunikace.

Věřím, že tato aktivita nebude znamenat jen nové užitečné cesty a krásné budovy, ale bude i povzbuzením pro všechny, že i za pandemie lze jít vpřed, důsledně, cílevědomě a ještě si udržet úsměv. Vám všem přeji v tomto novém roce hodně zdraví, vědomí si smyslu svého snažení, dobrých přátelství a lásky tak, abyste mohli žít spolu se svými blízkými šťastně a s jistotou. Ať žije město, ať žije rok 2022!“

Nový rok ohňostrojem přivítala i jiná města v kraji, například Klatovy, Domažlice nebo Spálené Poříčí. Ve Stříbře a v Blovicích vsadili na videomapping. V Plzni, ale i jinde, se z důvodu epidemie koronaviru od ohňostrojů upustilo. V dalších městech se ohňostroj nekonal ani v letech před pandemií. V Národním parku Šumava je tato aktivita zakázána s ohledem na klid zvířat.

Galerie:

Zdroj: FB Dobřanské listy

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: