Foto: DofE

Osm studentů z Plzeňského kraje obdrželo certifikát Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu

Ve čtvrtek 8. února proběhlo slavnostní předávání bronzových certifikátů Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE) ve Sněmovním sále Plzeňské radnice. Toto prestižní ocenění obdrželo celkem osm studentů ze zapojených vzdělávacích institucí v kraji.

DofE je vzdělávací program, který ve více než 130 zemích světa podporuje mladé lidi v dlouhodobém rozvoji. Usiluje o to, aby každý dostal šanci být připraven na výzvy moderního světa. Organizaci založil princ Philip, vévoda z Edinburghu, v roce 1956 s cílem podporovat seberozvoj chlapců a dívek bez ohledu na jejich zázemí, fyzické schopnosti či dovednosti. Program je určen pro všechny ve věku od 14 do 24 let a je založen na neformálním vzdělávání, formou zážitkové pedagogiky.V České republice je nyní zapojeno přes 230 institucí a více než 5 000 žáků a studentů. Každý účastník si volí dovednost, pohybovou aktivitu a dobrovolnickou činnost podle svého zájmu a poté se každé aktivitě pravidelně věnuje po určitou dobu v rámci vybrané úrovně (bronzová, stříbrná a zlatá úroveň). Během programu zároveň absolvuje týmovou expedici.

„V Plzeňském kraji je zapojeno celkem 7 institucí a věříme, že se do programu zapojí nejen další Dofáci (účastníci programu), ale i vzdělávací instituce,“ přibližuje program regionální manažerka Barbora Míková.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: