Foto: MMP

Druhé patro litické školy prošlo rekonstrukcí a po 26 letech se znovu otevírá

V litické školní budově v Přeučilově ulici, která je odloučeným pracovištěm 26. základní školy na Borech, se po dlouhých 26 letech otevírá druhé patro s pěti novými třídami a zázemím. Ve čtvrtek 18. dubna bylo patro slavnostně uvedeno do provozu

V polovině loňského roku zahájilo město Plzeň rozsáhlou rekonstrukci druhého patra budovy, která se nachází v 6. plzeňském městském obvodu – Litice. Kromě zřízení nových moderních tříd bylo zároveň rekonstruováno schodiště i chodba, zřízeny nové kabinety a vybudováno nové sociální zařízení. Zároveň bylo rekonstruováno první podzemní podlaží, kde dříve bývala jídelna. Nově tam jsou šatny pro školáky. Celkové náklady na rekonstrukci dosáhly 10,7 milionu korun včetně DPH.

Podle náměstkyně primátora pro oblast školství a cestovního ruchu Lucie Kantorové vybudování nových tříd znamená, že se kapacita školy rozšíří cca o 90 dětí, tedy celkem od září bude v Liticích osm tříd prvního stupně, včetně dvou prvních tříd. Do nových prostor se přestěhují třídy, které dosud kvůli nedostatečné kapacitě musely sdílet svůj prostor s družinou.


Místo, o kterém píšeme:


„Právě nedostatečná kapacita litické školy, která je odloučeným pracovištěm 26. základní školy na Borech, trápila mnoho let litické rodiče. Z pěti nových tříd budou čtyři sloužit jako kmenové třídy pro jednotlivé ročníky a jedna jako odborná počítačová učebna,“ uvedla radní Lucie Kantorová s tím, že plný provoz druhého patra litické školy bude zahájen letos v září. „V dubnu už se konaly zápisy do prvních tříd a můžeme říci, že všichni zájemci o litickou školu budou uspokojeni a pokud budou mít o toto odloučené litické pracoviště zájem rodiče žáků, kteří přišli na 26. ZŠ k zápisu, tak jej také budou moci do kapacity využít,“ dodala Kantorová.

Litická škola byla založena v roce 1928. Navštěvovali ji žáci z Litic a přilehlých obcí Radobyčic, Šlovic, Lhoty a Valchy. Původně mívala více než 300 žáků od 1. do 9. ročníku. V roce 1998 byla škola z důvodu nižšího počtu žáků připojena k 26. ZŠ v Plzni (tzv. Růžovce) jako integrované pracoviště s 1. až 5. třídou prvního stupně. Od roku 2018 slouží dětem ve školním areálu nově vybudované hřiště s umělým povrchem.

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: