Foto: Agentura Nashledanou

30. ročník Festivalu na ulici přilákal rekordní počet návštěvníků

Jubilejní 30. ročník Festivalu na ulici představil za devět dní na pěti scénách více než stovku kapel. V sobotu proběhly poslední koncerty. Rekordní návštěvnost zaznamenala jednotlivá vystoupení i festival jako celek.

Pořadatelé před čtyřmi lety zavedli koncept „Návratu ke kořenům“, ve kterém během svého působení dávali nejvíce prostoru účinkujícím z Plzně a okolí. Přišli s novinkami, které se již staly tradicí – například nedělní vystoupení Plzeňské filharmonie s klasickými a filmovými melodiemi. Oblíbenost multižánrového charakteru festivalu potvrdily plné scény – ať už šlo o rock, pop, swing, folk, metal či klasiku.

Kromě nové hudební dramaturgie věnovali velkou pozornost doprovodnému programu – „na ulici“ tak už nebyla jen muzika, ale také tanec, divadlo pro děti, výstavy, neziskovky, busking či literární večery.

Z Košutky na Borská pole se můžete dostat hromadnou dopravou za pouhých 12 minut

Návštěvnost každoročně stoupala, a letos Plzeňáci dokázali svou náklonnost festivalu jednoduchým a jednoznačným způsobem – přišli v rekordním počtu.

„Letošní Festival na ulici předčil veškerá naše očekávání. Co se týká návštěvnosti, tak rozhodně patřil k těm největším ročníkům třicetileté historie. My, jako pořadatelé posledních čtyř ročníků, jsme hrdí na celkový průběh a skvělou návštěvnost zejména večerních koncertů. Koncept, který jsme zvolili na začátku našeho pořadatelství, opět prokázal svou životaschopnost a atraktivitu pro návštěvníky. Několikrát jsme se přiblížili maximální kapacitě plochy náměstí,“ shrnul průběh festivalu Lukáš Krásný z pořadatelské agentury Nashledanou.

Největší návštěvnost dle pořadatelů i fotografií zaznamenaly koncerty Lucie revival, Děda Mládek Illegal band, Hollywood s Plzeňskou filharmonií, Queens of Bohemia. Na každý z nich přišlo mezi 8 a 10 tisíci návštěvníků, celková odhadovaná návštěvnost je pak 70 000 obyvatel zejména Plzně a okolí.

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: