Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Podpořte vysazením slunečnice všechny, jejichž nezvaným průvodcem života je roztroušená skleróza

Slunečnice je symbolem Světového dne roztroušené sklerózy a nositelka slunce i světla. Regionální organizace Roska Plzeň společně s Nadačním fondem Impuls a Neurologickou klinikou FN Plzeň zvou širokou veřejnost na happening pro podporu osvěty ohledně této vážné nemoci.

Osvětový projekt nenásilným způsobem, kterým je vysazováním slunečnic v mnoha místech České republiky, poukazuje na skutečnost, že lidé s roztroušenou sklerózou žijí svůj život s diagnózou nevyléčitelného onemocnění a vyzývá k podpoře takto nemocných.

V Plzni se budou slunečnice sázet ve čtvrtek 25. května 2023 ve 13 hodin před vchodem F v areálu Fakultní nemocnice Plzeň-Lochotín.

Jadérka slunečnic představují jednotlivé nemocné – každý z nich je jedinečný v boji se zákeřnou nemocí. Okvětní lístky slunečnice potom neziskový sektor, NF IMPULS a jednotlivé pacientské organizace. Stonek představuje zdravou populaci, o níž se potřebují lidé s „ereskou“ opřít. Listy na stoncích znázorňují podané pomocné ruce. Zavřené, sklopené hlavičky nočních slunečnic jsou problémy, které s nemocí přichází. Každé ráno otáčí slunečnice hlavu za sluncem, jde vstříc nové naději, tak jako lidé s roztroušenou sklerózou doufají v lék, který nemoc vyléčí. Roztroušená skleróza je nemoc mladých lidí, průměrný věk, kdy je diagnostikována je 29 let (přesně 29,5); ale nevyhýbá se ani dětem do 15 let (v Česku je to 30 dětí).

Zdroj: FN Plzeň

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: