Babylon na Plotně. Foto. ArtProm

Food festival, česká móda, besedy, divadlo… Živá ulice nabídne nejen hudbu

Živá ulice rozehraje centrum Plzně všemi žánry. Nejen hudba na pěti scénách oživí náměstí Republiky a jeho  okolí. Přijďte od 13. do 19. srpna na bohatý program pro děti, výtvarné umění, divadlo, besedy, food festival národnostních menšin či autorskou módu a český design.

Babylon na plotně a Mint: Plzeň Fashion Market

Na festivalu Živá ulice už tradičně nebude chybět dvoudenní přehlídka alternativní módy a současného designu. Na MINT: Plzeň Fashion Market se 16. a 17. srpna představení celkem 39 prodejců – návrhářů a designéru z České republiky. Těšit se můžete nejen na oblečení a šperky, ale i například bytovou dekoraci. Letos poprvé se fashion marekt přesouvá do ulice Bedřicha Smetany, která zároveň propojuje dvě hlavní hudební scény Živé ulice. Kromě módy se během dvou dnů rozšíří Živá ulice i o další menší festival – Babylon na Plotně (viz úvodní foto) představí kuchyni národnostních menšin žijících v Plzni a Plzeňském kraji. Přijít ochutnávat můžete 14. a 15. srpna do Šafaříkových sadů například speciality z Madagaskaru, Sýrie, Bulharska nebo Vietnamu. Kromě dobrého jídla je pro vás připravený i doprovodný program s grilováním. Přijďte si vyzkoušet 15. srpna bubenický workshop v podání Dennise Lammase nebo zhlédnout ukázku brazilské samby v režii Jany Conceicao.

Nejen Loutkoviště pro děti

Proluka bude patřit jako každý rok dětem. Těšit se můžou například na loutkoviště. „Přijďte si zahrát svojí oblíbenou pohádku konečně sami! Vždyť jen vy víte, jak skutečně končí… V Proluce pro vás budou letos připraveny originální konstrukce loutkových divadýlek, kde si každý může vyzkoušet, jaké to je hrát loutkové divadlo – stát se na chvíli hercem, režisérem, hudebníkem nebo divadelním kritikem. Celodenní zábava pro celou rodinu bude otevřena v Proluce každý den od 15 do 19 hodin, zve Táňa Švehlová, dramaturgyně doprovodných programů. Kromě loutkoviště jsou pro děti připraveny pohádky, workshopy, pouliční knihovna, hřiště či velké pískoviště.

Kolik stojí svoboda?

Kromě hudebního programu se můžete těšit i na další zajímavé projekty, jedním z nich je i multižánrový happening k připomenutí 50 let od okupace tehdejšího Československa Kolik stojí Svoboda? Stěžejní část programu bude tvořit divadlo a besedy. Divadelní sekci zastoupí například Divadlo Continuo. V plzeňské premiéře uvede v úterý 21. 8. v prostoru Moving Station inscenaci Poledne. Toto dokumentární divadlo pojednává o událostech, které následovaly po moskevské demonstraci 25. srpna 1968 proti okupaci Československa vojsky. „Divadelní a hudební happening bude podpořen i dalšími formami umění. S organizací Post Bellum jsme natočili videa pro projekt Paměť národa. Jedná se o nejrozsáhlejší veřejněpřístupnou pamětnickou databázi v Evropě, o sbírku vzpomínek konkrétních osobností, fotografií, deníků a různých archiválií z období totalit 20. století. S pamětníky, kteří se do projektu zapojí, budou probíhat i diskuze, a to ve čtvrtek 16. srpna v Inspiral Garden v Šafaříkových sadech, “ říká k projektu dramaturg Matěj Halaš.

Festival Polévky

Živou ulici již tradičně zakončí Festival polévky. Desítky druhů provoní areál Plzeňského Prazdroje v neděli 2. září od 12.00 do 18.00 hodin. Bude se vařit na otevřeném ohni přímo před zraky návštěvníků, kteří budou hlasovat o nejlepší polévku jubilejního desátého ročníku festivalu.

Vstup na všechny akce vyjma představení Poledne je zdarma. Vstupenky na Divadlo Continuo je možné koupit v předprodeji za 120 Kč, na místě v Moving Station pak za 190 Kč. Více informací najdete na www.zivaulice.eu.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: