Zdroj obrázku: Golfchampion.cz

Golfové bagy, na co si dát pozor při nákupu?

Golfové bagy se vyznačují mnoha konstrukčními detaily. Co stojí za pozornost při jejich nákupu? Jaké faktory způsobují, že některé golfové bagy jsou funkčnější než jiné? Co je důležité a co je jen otázkou vkusu? Přečtěte si, čemu věnovat pozornost při výběru golfových bagů.

Golfové bagy a počet holí?

Golfový bag má nejčastěji místo na tzv. set (skládající se ze 14 holí) nebo halfset (čítající 7 holí). Zkušení profesionálové s sebou nosí celou sadu. Začátečníkům stačí polovina sady. Vyplatí se tak již v začátcích hraní golfu pořizovat golfovou tašku na celou sadu? Jak se to vezme. Malá taška bude vhodná i později, když bude hráč chtít jet na tréning a vzít si s sebou např. pouze puttery.

Golfové bagy – ekvivalent organizéru

Dobré golfové bagy značky Ping mají spoustu kapes, včetně izolovaných pro jídlo a měkkých pro cenné nebo jemné předměty. Při nákupu stojí věnovat pozornost tomu, aby bylo kapes více než máme ve skutečnosti věcí, které bereme na green. Pokud přibudou další věci, budete mít problém vyřešený hned.

Ovlivňuje dopravní prostředek výběr golfové bagy?

Máte-li auto, jehož kufr se nachází vysoko, při nákupu golfového bagu se vyplatí věnovat pozornost umístění pásků madel. Měly by být široké, pohodlné a stabilní. Jejich rozmístění má umožnit snadné nakládání (vykládání) golfového bagu do (z) kufru nebo golfového vozíku.

Jaké golfové bagy jsou nejpohodlnější na nošení?

Golfové bagy, které se nejpohodlněji nosí mají popruhy s automatickým vyrovnáním. Je to pohodlné a hráč nemusí upravovat jeho pozici. Upevňovací systém se stará o dobré nastavení sám.

Co způsobuje, že je golfový bag vodotěsný?

Golfové bagy jsou vodotěsné, pokud pro jejich výrobu byly použity nepromokavé tkaniny, švy byly zataveny a zipy jsou chráněny proti průniku tekutin.

Spodní část golfového vaku musí být profilovaná, aby byla chráněna před převrácením. Z horní strany zajišťuje odolnost golfového bagu vůči vodě kapuce.

Podívejte se na golfový obchod Golfchampion.cz, který nabízí různé modely golfových bagů.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: