Lemuří medaile. Foto: Zoo Plzeň

Halloweenský běh plzeňskou zoologickou a botanickou zahradou pomůže ohroženým druhům

V pátek 4. listopadu 2022 startuje v Lochotínském amfiteátru v 18:30 Halloweenský běh na pomoc mizejícím druhům z naší přírody. Benefiční běh tradičně organizují nadšenci z organizace Rozběháme Česko. Poprvé akci organizovali v roce 2017 pro ohrožené druhy ptáků Jihovýchodní Asie. Letošní ročník je již čtvrtý v pořadí, výtěžek putuje na podporu záchranných projektů Zoologické a botanické zahrady města Plzně.

„Vezměte čelovku či baterku a přijďte si užít unikátní 3 km nebo 1 km (pro děti a kočárky) trasu skrze plzeňskou zoologickou a botanickou zahradu. Čeká Vás halloweenská atmosféra a na nejmenší úkoly! Trasu můžete jít nebo běžet. V cíli Vás čeká medaile ve tvaru lemura,“ lákají pořadatelé a dodávají: „Pokud nestíháte pátek v podvečer běžet s námi v zoo, neváhejte, přidat se můžete kdykoliv a kdekoliv až do 6. listopadu. Stačí si zapnout hodinky nebo mobilní aplikaci, zdolat libovolným pohybem 5 km, zaregistrovat se a poté nahrát důkaz o aktivitě do svého profilu.“

Registrace online končí 1 pracovní den před během, poté je možné se registrovat na místě (bez garance medaile). Své startovní číslo si můžete vyzvednout vždy hodinu před startem. Registrovat se můžete zde.

Zdroj: Zoo Plzeň; Rozběháme Česko

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: